1. jenerasyon iPhone, açık artırmada rekor fiyata satıldı!

 1. jenerasyon iPhone, açık artırmada rekor fiyata satıldı!
Okunuyor 1. jenerasyon iPhone, açık artırmada rekor fiyata satıldı!

ABD merkezli teknoloji devi Apple, 2007 yılının Haziran ayında birinci besil iPhone’u tanıttı. Teknoloji devi, o periyotta birinci Kuşak 4GB iPhone için 499 dolar, 8GB için de 599 dolar fiyat biçti. O vakitten bu yana birçok farklı model tanıtan şirket, tüm dünyada satış rekorları kırdı. En son çıkan iPhone modelleri, ağır ilgi görürken ek olarak birinci çıkanlar da dikkatleri üzerine topluyor. elinde açılmamış kutu olan birinci kuşak iPhone modeli açık artırmaya sunulmaya devam ediyor.

63 bin dolara satıldı

Kareen Green isimli bir bireye, işe yeni girdikten sonra birinci jenerasyon iPhone armağan edilmiş. Lakin Green, aslında yeni bir telefona sahip olduğu için aygıtı açmadan rafa kaldırmış. Senelerce rafta unutulan iPhone, ilerleyen günlerde açık artırmada satılacak.

Birinci kuşak iPhone, daha evvelki yıllarda da birkaç defa yüksek fiyat etiketiyle açık artırmada satıldı. Hatta geçen Ekim ayında tekrar bir kişi, tıpkı eseri 39.339,60 dolara açık artırmada sattı. Bu nedenle Green’in eseri için de 50.000 dolar bazında satış fiyatı bekleniyordu Ama birinci jenerasyon iPhone, 63 bin dolara yani tam olarak 1 milyon 188 bin 588 Türk Lirası‘na satıldı.

Karen Green, hususla ilgili verdiği bir röportajda 2019 yılında birinci kuşak iPhone için 5.000 dolar kıymet biçildiğini ancak satmadığını zira daha fazla pahalanmasını beklediğini açıkladı. Kozmetik dövme sanatçılığı yapan Green, işine geliştirmek için bu satışı yaptığını ve bekleme talihi olsa bir müddet daha elinde tutabileceğini belirtti.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap