30 Ocak 2023 haftası için izlenecek kripto para üniteleri

 30 Ocak 2023 haftası için izlenecek kripto para üniteleri
Okunuyor 30 Ocak 2023 haftası için izlenecek kripto para üniteleri

Kripto para piyasası, Ocak 2023’te kayda kıymet bir artış gördü ve birçok dijital varlık üst taraflı bir yörünge gösterdi. Kanıtlanmış bir büyüme siciline sahip esaslı madeni paralar pazar başkanları ortasında yer alırken, altcoinler fiyat kırılmalarının evrelerini gösterdi.

30 Ocak 2023 haftası için izlenecek kripto para birimleri

Bu, trendin devam edip edemeyeceğini görmek isteyen yatırımcılar ve tüccarlar ortasında heyecan yarattı. Bu nedenle Finbold, önümüzdeki hafta izlenecek kimi kripto para ünitelerine bakıyor.

Convex Finance (CVX)

Convex Finance ( CVX ), fiyat ve ağ geliştirmede artış kaydeden merkezi olmayan bir finans ( DeFi ) platformudur. Convex Finance belirteci, kilit direnç düzeylerini temizleyen devasa bir üst taraflı fiyat yörüngesiyle kripto pazarının sürpriz paketlerinden biri olarak ortaya çıktı. CVX, genel kripto piyasası hareketine ahenk sağlamanın yanı sıra, platformun staking sistemi ve ödül dağıtımında güncellemeler yaptığını gören ağ geliştirmeden de faydalandı.

Güncellemeler, Curve’de cvxCR, Convex ve Curve token türev staking sistemini hedefliyor. Güncellemeler, kullanıcıların cvxCRV stake etmeleri için ek teşvikler sağlamayı amaçlıyor. Birebir vakitte takım, cvxCRV dolanımını azaltacak ve yatırımcılar için token kıymetini artıracak olan sarma mukavelesi için cvxCRV satın almak ve stake etmek için %2 tahsis ederek platform fiyatlarında değişiklikler önerdi.

Belirteç, platformun önerilen değişikliklere nasıl reaksiyon vereceğini ve yatırımcıların kar elde edip etmeyeceğini izlemek için bir varlık olmaya devam ediyor. Basın vaktinde CVX, günlük yaklaşık %6’lık yararlarla 6 dolardan süreç görüyordu.

CVX yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Hedera (HBAR)

Hedera ağı ( HBAR ), HBR’nin yeni tepelere yükselmesine yardımcı olan artan zincir üstü faaliyetlerle dolup taşmaktadır. Artan onchain faaliyetiyle Hedera, ekosisteminde kilitlenen toplam bedelin (TVL) basına kadar 38,95 milyon $’a ulaştığına şahit oldu.

Ayrıca, ağın takas edilemez ( NFT ) token ekosistemi de benimsenmeyi kaydediyor. Örneğin, LG’nin Arka Lab NFT pazarı geçtiğimiz günlerde ünlü restoran işletmecisi Jeremy Fall ile bir iştirak gerçekleştirmek için Hedera NFT platformunu kullanacağını açıkladı.

Ağın Web 2.0 oyuncularını ve programcılarını Web 3.0’a geçirmeye çalışmasıyla Hederal, 2022’nin en etkin kripto para üniteleri ortasında bir sıralama elde etti. HBR’nin genel pazarla uyumlu bir formda yükseldiğini ve varlığın en çok kazananlar ortasında yer almaya devam ettiğini belirtmekte yarar var.

Özellikle, kripto piyasası hala belirsizlikle karşı karşıyayken, kar elde etmeye başvuracaklarsa yahut varlığın artan satın alma baskısını çekmesi mümkünse, odak noktası Hedera sahiplerine dönüyor. HBAR şu anda haftalık grafikte %3’ün üzerinde düşüşle günlük %1’in üzerinde artışla 0,07 $ kıymetinde.

HBAR yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

The Sandbox (SAND)

Metaverse aldatmacası, kesimin 2022’de ivme kaybettiği göründükten sonra 2023’te toparlandı. Yenilenen vızıltı, The Sandbox (SAND) üzere ilgili belirteçlerin, belirtece daha fazla sermaye pompalamaya devam eden yatırımcıların ilgisini yine kazanmasıyla sonuçlandı.

SAND, teknoloji devi Apple’ın bu yıl sanal gerçeklik donanımının piyasaya sürülmesiyle metaevrene girebileceğine dair söylentilerin akabinde hızlanan bir fiyat artışı yaşadı. Şu anda SAND, 2023’te %100 paha kazandı.

Yeni haftaya girerken, SAND’ın nasıl performans gösterdiğini görmek farklı olacak, zira meta bilgi kozmosunun altında yatan temeller zayıf kalmaya devam ediyor. Bilhassa, SAND’ın fiyat artışı, müspet alım hacmi tarafından destekleniyor, lakin ralli, bilhassa genel piyasa mevcut yükseliş ivmesini kaybederse kısa ömürlü olabilir.

Ek olarak, SAND’ın rallisinin sürdürülebilirliği, platformun gelecek yılın üçüncü çeyreğine kadar devam edecek olan aylık token kilidinin açılması nedeniyle seyrelme riskiyle tehdit ediliyor. Bu nedenle, mevcut piyasa rallisinin geçersiz kılınması durumunda yatırımcılar satış yapmak zorunda kalabilir. SAND, haftalık grafikte yaklaşık %6 bedel kaybettikten sonra 0,75 $ pahasında.

SAND seven-day price chart. Source: Finbold

Bitcoin (BTC)

Bitcoin’in (BTC) 2023’teki etkileyici rallisi, varlığın 23.000 $ direnç düzeyini muvaffakiyetle aşmasıyla sonuçlandı. Şu anda kripto, boğaların ayıları alt etmesinden sonra yıldan bugüne %40’ın üzerinde yararla 23.000 doların üzerinde tutunuyor. Ralli, kripto pazarının yerleşik kuruluşlardan yenilenen iflas müracaatlarıyla karşı karşıya kalmasına karşın, Bitcoin’in yaklaşık beş günlük bir konsolidasyon etabına girmesinden sonra geldi.

BTC, Beyaz Saray’ın kripto para ünitesi risklerini azaltmak için bir yol haritası yayınladığını açıklayan son güncellemesine de olumlu karşılık verdi. Bitcoin, Arizona Senatörü Wendy Rogers’ın BTC’yi eyalette yasal bir ödeme aracı haline getirmesi üzere yenilenen düzenleyici gelişmelerden de dayanak aldı.

Bununla birlikte, teknik göstergeler, 50 günlük hareketli ortalamanın 200 günlük hareketli ortalamanın altına düşerek düşüş eğilimi gösterdiği muhtemel bir ‘ death cross ‘ senaryosu doğrultusunda olduğundan, Bitcoin için düşüş eğilimine işaret ediyor. Öte yandan, 50 günlük hareketli ortalama, yükseliş hisleriyle bağlantılı 200 günlük MA’nın üzerine geçerken, Bitcoin’in ‘ altın çapraz ‘ oluşum modelini deneyimlemesi mümkündür.

Bitcoin şu anda günlük %2’nin üzerinde yararla 23.456 dolardan süreç görüyor.

BTC yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold.

Genel olarak, kripto piyasası Şubat ayına hakikat yükseliş gösterirken, yatırımcılar rallinin sürdürülebilirliğine meraklı. Vurgulanan dijital varlıklar, kendi kesimlerinde öne çıktıkları için izlemeye bedel. Bununla birlikte, devam eden belirsizlikle birlikte, yeni haftada nasıl performans göstereceklerini görmek farklı olacak.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap