30 Ocak 2023 prestijiyle Ripple – SEC davası güncellemesi

 30 Ocak 2023 prestijiyle Ripple – SEC davası güncellemesi
Okunuyor 30 Ocak 2023 prestijiyle Ripple – SEC davası güncellemesi

Kripto dünyası, Ripple ile ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi ( SEC ) ortasında devam eden hukuk savaşını yakından takip etmeye devam ediyor. Her iki taraf da kendi özet brifinglerini sunduktan sonra, Ripple’ın ve onun XRP tokeninin yazgısı belirsizliğini koruyor.

30 Ocak 2023 prestijiyle Ripple – SEC davası güncellemesi

Yargı şimdi bilinmemekle birlikte, hukuk uzmanları potansiyel sonuç ve bunun kripto para ünitesi sanayisi üzerindeki tesiri hakkında hala spekülasyon yapıyor.

Bir hukuk uzmanı, Crypto Law’un kurucusu John Deaton, geçtiğimiz günlerde SEC’in Ripple davasındaki ortak teşebbüsü neyin oluşturduğuna ait ‘şizofrenik argümanını’ vurgulayan dava hakkında yorum yaptı ve mahkeme liderinin özet kararı reddetme mümkünlüğü olduğuna inanıyor.

Deaton, “SEC’in Ripple davasındaki ortak teşebbüsü neyin oluşturduğuna ait şizofrenik argümanına dayanarak, Yargıç Torres’in özet kararı reddetmesi ve ortak bir teşebbüsün varlığına ait gerçek bir maddi gerçekler sorunu olduğuna hükmetme mümkünlüğü var” dedi.

Özellikle, ortak teşebbüs, bir finansal aracın bir menkul değer olup olmadığını belirlemede kilit bir faktördür. Farklı bir biçimde, Deaton davanın mutabakatla sonuçlanabileceğini varsayım etmişti. Avukata nazaran, özet karardan sonra bile, Ripple ve SEC daha fazla temyizden kaçınmak için muhtemelen anlaşacak.

Ripple, SEC’in XRP’nin bir yatırım kontratı olduğuna lakin mukavelesi, yatırımcı hakkı ve ihraççı yükümlülüğü bulunmadığına dair bir karar istediğini argüman ediyor. SEC, Ripple’ı ABD’de yerleşik menkul değerler yasasını hiçe sayan ‘icat edilmiş’ kriterler kullanmakla suçladı.

Ripple – yatırım bankacısı beyannamesi

Dava bir karar tarihini beklediğinden, sonuncu kararı etkilemek isteyen ilgili tarafların hususa ilgisi devam etmektedir. Örneğin Ripple, bir yatırım bankacısı beyan sahibinin ismi, durumu ve patronu dahil olmak üzere belli bilgileri zımnî tutma talebine itiraz eden bir dilekçe sunmuştu.

Bununla birlikte, Finbold tarafından bildirildiği üzere taraf, Ripple’ın itirazlarına, kimliklerinin ifşa edilmesinin, saklılık garantisi eksikliği nedeniyle şahitleri işbirliği yapmaktan caydırarak gelecekteki soruşturmaları olumsuz etkileyebileceğini belirterek bir cevap verdi.

Bu ortada, hem Ripple hem de SEC, yüksek profilli çekişme noktaları ortasında bu hususta galip geleceğinden emin. Şu anda kripto topluluğu, mahkemenin makul dokümanları halktan saklama kararlarına bakıyor olacak.

Bu davanın sonucunun yalnızca Ripple ve XRP’yi etkilemeyeceğini, birebir vakitte bir bütün olarak kripto para ünitesi sanayisi için bir emsal oluşturacağını belirtmekte yarar var. Bahisle ilgili olarak SEC, Ripple’ı XRP tokenleri halinde kayıt dışı menkul değerler sattığı için dava ediyor.

XRP fiyat analizi

Aynı vakitte duruşmalar sırasında XRP’nin bedeli genel piyasa ile istikrarı tabir etti. Basın vaktinde, XRP haftalık yaklaşık %5 kayıpla 0,41 dolardan süreç görüyordu.

XRP yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Token, yaklaşık 20.86 milyar dolarlık bir piyasa kapitalizasyonunu denetim ediyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap