• Ana Sayfa
  • Genel
  • 4.000 Amerikalı, Bitcoin’in önümüzdeki 6 aydaki fiyatını kestirimde bulundu!

4.000 Amerikalı, Bitcoin’in önümüzdeki 6 aydaki fiyatını kestirimde bulundu!

 4.000 Amerikalı, Bitcoin’in önümüzdeki 6 aydaki fiyatını kestirimde bulundu!
Okunuyor 4.000 Amerikalı, Bitcoin’in önümüzdeki 6 aydaki fiyatını kestirimde bulundu!

2023’te yaklaşık %40’lık karlarla Bitcoin ( BTC ), yıla başarılı bir başlangıç ​​yapıyor. Bu nedenle yatırımcılar, kripto para ünitesinin önümüzdeki aylarda kazanımlarını sürdürebileceğini umuyor.

4.000 Amerikalı, Bitcoin’in önümüzdeki 6 aydaki fiyatını iddiada bulundu!

İyimserliğe karşın, Ocak 2023’te ankete katılan ABD’li yetişkinler, Morning Consult tarafından 24 Ocak’ta yayınlanan araştırmaya nazaran, Bitcoin için kasvetli bir gelecek öngörüyor ve varlığın önümüzdeki altıncı ayda muhtemelen 15.252 dolardan süreç göreceğini kestirim ediyor.

Yetişkinlere yönelik fiyat iddiası, Bitcoin’in yayınlandığı tarihteki bedelinden yaklaşık %34’lük bir düşüşü temsil ediyor. Bilhassa, anket sonuçlarının aylık 4.400 ABD’li yetişkin örneklem büyüklüğü vardı.

Katılımcılara Ocak 2023’te Bitcoin fiyatının önümüzdeki altı ay içinde ne olmasını bekledikleri soruldu. Kaynak: Morningconsult.com.

Geri bildirimlerden, varlığa olumlu bir notla yıla başlamasına karşın, iştirakçiler ortasında Bitcoin’e olan itimatlarının azaldığı açıktır.

Bitcoin 2023’te değerli ölçüde yükselerek 23.000 $ düzeyinin üzerinde kalsa da, varlık hala belirsizlikle karşı karşıya. Bitcoin’in geçen yılki ayı piyasasını karakterize eden neredeyse emsal şartlarda çalıştığını belirtmekte yarar var.

Şu anda Bitcoin, makroekonomik faktörlerin belirsizliğinden kurtuluyor üzere görünüyor, lakin kısa vadeli projeksiyon titrek olmaya devam ediyor. Bu durumda, temel makroekonomik faktörlerdeki güzelleşmeye karşın, Bitcoin beklentileri, mümkün bir sakinliğe bakan iktisadın genel sıhhatine da bağlıdır.

Bitcoin muhtemel aksine çevirme ile karşı karşıya

Bitcoin fiyatı, Federal Rezerv’in faiz oranlarıyla ilgili son siyasetine karşın 24.000 $ direnç düzeyini kıramadı ve bu seviyeyi koruyamadı. Bilhassa Fed, faiz oranlarını beklendiği üzere %0,25 artırdı ve bu, Bitcoin üzere riskli varlıklar ortasında bir ralli için mümkün bir tetikleyici olarak görüldü. Bilhassa, Bitcoin kısa müddetliğine 24.000 doları test etmek için olumlu reaksiyon verdi.

Bununla birlikte, Bitcoin’in yükseliş momentumu, en son ABD işsizlik bilgilerinin akabinde geçersiz kalma riskiyle karşı karşıya. Beklentileri aşmak için Ocak ayında 500.000’den fazla iş eklendi ve işsizlik oranları neredeyse altmış yılın en düşük düzeyine indi.

Güçlü bordro sayısının, tüccarların, ABD istihdam durumu değerli ölçüde kötüleşirse Fed’in önümüzdeki aylarda faiz artırımlarını erteleyeceği yahut oran indirimini değerlendireceği istikametindeki umutlarını paramparça edebileceğini belirtmekte yarar var.

Aynı vakitte, istihdam bilgileri dolar için güzele işaret ediyor lakin potansiyel olarak Bitcoin üzere riskli varlıklarda bir satışı tetikleyebilir.

Ayrıca, düzenlemeler kasvetli Bitcoin projeksiyonunun mümkün bir nedeni olmaya devam ediyor. Beyaz Saray da dahil olmak üzere birçok devlet kurumunun kriptoyu düzenleme planlarını netleştirdiğini belirtmekte yarar var.

Bitcoin fiyat analizi

İlk kripto para ünitesi şu anda 23.337 dolardan süreç görüyor ve günlük %1’in üzerinde kayıpları temsil ediyor. Haftalık grafikte BTC %1’in üzerinde yükseldi.

Bitcoin fiyatı 7 günlük grafik. Kaynak: Finbold.com

Bu ortada, PricePredictions’daki makine tahsili algoritması, Bitcoin’in önümüzdeki haftalarda yükseliş ivmesini 28 Şubat 2023’te 24.342 dolardan süreç görecek biçimde genişleteceğini gösteriyor.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap