4.5G LTE Teknolojisinin En İyi Kategorileri

 4.5G LTE Teknolojisinin En İyi Kategorileri
Okunuyor 4.5G LTE Teknolojisinin En İyi Kategorileri

4.5G LTE Teknolojisinin En İyi Kategorileri Nelerdir?

4.5g lte için en iyi kategorileri hakkında detayları sizlerle bir araya getiriyoruz. LTE kategorileri hakkında tüm detayları sitemizde bulabilirsiniz.

LTE teknolojisinin kullanılması, 4.5 G teknolojisinin gelmesiyle beraber daha fazla tercih edilmeye başlandı. Kısa süre içerisinde yaygın şekilde kullanılacak olan bu teknoloji sayesinde çok özel avantajlarla tanışabilirsiniz. 4.5 G LTE teknolojisi için telefonlar üzerinde kullanılan modemin bir kategorisi bulunması gerekiyor. LTE kategorisine göre telefonunuzun internet hızı değişim gösterebilir. Tercih yaparken mutlaka internet hızına göre hareket etmeniz gerekiyor. Kullanılan operatör türlerine göre değişim söz konusu olabiliyor. 300 Mbps indirme hızından yararlanmak için telefonun LTE Can 4 olması gerekiyor. Hız durumuna göre LTE kategorisi içinden seçiminizi yapmanız gerekiyor. 150 mbps indirme hızı ise interneti kullanamadığınızı gösteriyor.

LTE Ne Demektir?

Ülke genelinde 4G ya da 4.5G olarak adıyla bilinen LTE sistemi kullanılıyor. LTE ağ teknolojilerine dayalı yüksek hızlı kablosuz veri aktarma işinin genel adıdır. LTE yapı itibariyle 2G ya da 3G gibi bağlantılarının tersine IP bazlı olarak hareket ediyor. Evimizde kullanılan kablosuz internet yani IP tabanlı bağlantının yapabildiği her uygulamayı gerçekleştiren LTE, 3G’ye oranla yaklaşık 10 kat internet hızını sizlere sunuyor.

Lte Cat Neyi İfade Eder?

4.5G desteğine sahip cihazların üzerinde Cat adıla terim ve sınıflandırmalar yer alıyor. Cat numarası donanımın desteklediği hızları gösterir. Kategori numarası arttıkça cihazların da desteklediği hızında artmasını sağlar. Bu kategori numaralarına akıllı telefonlarda sıklıkla görebilirsiniz.

Bağlı bulunduğunuz operatörünüz 375 – 450 Mbit/Sn seviyelerinde bulunuyor. Cat 4 sınıfı donanıma sahip bir akıllı telefonlarda bu hızlara erişmeniz imkansız durumda bulunuyor. Cat 4 desteğine sahip cihazlar maksimum 150 Mbit/Sn gücüne ulaşır. Cat 6 cihazların ulaşabildikleri hız oranları ise 300 Mbit/Sn seviyesine çıkabiliyor. Alt tarafta yer alan tabloda, mobil telefonların donanım desteği ile hız kategorileri hakkında detaylar bulunuyor.

Ağ sistemleri üzerinde LTE cat türleri bulunuyor. Bunların arasından telefonunuza uygun kategoriyi tercih etmeniz gerekiyor. Kategori seçimi internet hızına göre değişebiliyor.

Yorum Yap
Giriş Yap