• Ana Sayfa
  • Genel
  • 45 yaşından 18 yaşına inmek için milyonlarca dolar harcıyor! İşte nedeni…

45 yaşından 18 yaşına inmek için milyonlarca dolar harcıyor! İşte nedeni…

 45 yaşından 18 yaşına inmek için milyonlarca dolar harcıyor! İşte nedeni…
Okunuyor 45 yaşından 18 yaşına inmek için milyonlarca dolar harcıyor! İşte nedeni…

Multimilyoner Bryan Johnson, kulağa çok acayip gelse de, yaşını azaltmak için 2 milyon dolardan fazla harcama yaptı. Bloomberg’in söylediğine nazaran, 45 yaşındaki multimilyoner, “18 yaşındaki bir çocuğun beynine, kalbine, akciğerlerine, karaciğerine, böbreklerine, tendonlarına, dişlerine, derisine, saçına, mesanesine, penisine ve rektumuna sahip olmasına” yardım etmesi için tıp uzmanlarından oluşan bir takım tuttu.

Hohnson‘ın takımının odağı, pek şaşırtan değildi: Bir diyet ve idman programı geliştirmek. Gerçek yiyecekler ve içecekleri tüketirseniz ve tertipli antrenman yaparsanız, genel kondisyonunuzu güzelleştirirsiniz; bu bir sır değil. Bu planlara bağlı kalmanıza yardımcı olacak bir kadroya büyük meblağlar harcadığınızda muhtemelen daha da başarılı olursunuz.

Johnson, 1.977 kalorilik bir vegan diyetine bağlı kalıyor ve hatta bir uyku programını bile asla bozmuyor. Ayrıyeten bir dizi ilaç ve destek alıyor.

Popular Mechanic’in bildirdiğine nazaran grup, bu süreçte bağırsak hareketlerinden ve beden yağından gece ereksiyonlarına kadar her şeyi takip ediyor. Bilgilerin incelenmesinin akabinde rejiminde ve ilaçlarında ayarlamalar yapılıyor.

Biyolojik yaşım 36

Johnson, kan basıncı ve akciğer kapasitesi üzere ölçümleri güzelleştirerek iyi sonuçlar aldığını tez ediyor. Web sitesinde “Yeni teşebbüsüm Project Blueprint, bedenimin 70’den fazla organını ölçmeyi ve akabinde her birinin sayısal biyolojik yaşını azamî seviyede aksine çevirmeyi amaçlıyor” diye yazıyor ve devam ediyor: “15’ten fazla organ ölçtük ve 507 yaş bilakis çevirme puanı aldım. Kronolojik yaşım 44, ölçülen biyolojik yaşım 36.”

2 milyon dolar harcadı

Şimdiye dek harcadığı 2 milyon dolarlık harcamanın bir ölçü yarar getirmiş olması sevindirici olsa da, şu ana kadar sahiden sıra dışı bir şey olmadığı açık. Diyet, antrenman ve yaşlanmanın irtibatlı olduğunu uzun müddettir biliyoruz, bu nedenle sağlıklı yaşamanın Johnson’ı daha zinde ve daha genç bir adamla muadil hale getirmesi şaşırtan değil.

18 yaşındaki bir gencin beyni, kalbi, ciğerleri, penisi ve rektumuna sahip olabileceğine dair bir belirti ortaya çıkmış üzere görünmüyor.

Herhangi bir detay verilmemiş olsa da grup, gen terapilerini inceliyor olabilir. Gen terapileri, farelerde yaşlanma belirtilerini aksine çevirme konusunda umut vaat ediyor ve kimi bilim insanları emsal terapilerin bir gün insanlara uygulanabileceğini düşünüyor.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap