548 Milyon BNB Coin Neden Yakıldı

 548 Milyon BNB Coin Neden Yakıldı
Okunuyor 548 Milyon BNB Coin Neden Yakıldı

Binance, 21. Binance Coin kripto para birimi yakma işlemini tamamladı. 548 milyon dolar değerinde 2 milyonun üzerinde BNB piyasadan çekildi.

Bu ne anlama geliyor?

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’den dikkate değer bir açıklama geldi. Şirket, Binance Coin (BNB) olarak bilinen kendi kripto para biriminin 21. yakma işlemini gerçekleştirdi. Bu, piyasadaki BNB arzını daha da azalttı. Binance, her 3 ayda bir Binance Coin yakar. Bilmeyenler için, kripto para birimini yakmak, o para biriminin belirli bir miktarını yok etmek anlamına gelir. Dolayısıyla üretilen para miktarı azalacaktır. Bu genellikle kripto para birimlerinin değerlenmesine yol açar.

Yakma, bu kripto para biriminin kullanılabilirliğini azalttı. 21’inde Binance 2,06 milyon BNB bir yangında kül oldu! Binance’in resmi açıklamasına bir bakış, 2 milyon 65.000 52 birim BNB’nin yakıldığını gösteriyor. Bu paralar yaklaşık 548 milyon dolar değerinde. Binance bu işlemi 3 ay sonra tekrar çalıştıracak. O gün geldiğinde, bir sonraki kapanışta ne kadar BNB’nin yok olacağını bileceğiz. Binance Coin (BNB) Neden Yanıyor? 2017 yılında yayınlanan Binance Coin teknik incelemesi, kripto para biriminin 200 milyon birimi geçmemesi gerektiğini vurguluyor.

Bu tamamen geliştirici tarafından belirlenen bir stratejidir. İşte burada yanma süreci devreye giriyor. Binance Coin teknik incelemesindeki bilgilere göre, geliştirme ekibi her üç ayda bir %20 kârla BNB alacak. Geri kalanlar yakılacak. Yakma süreci Binance Coin piyasada 100 milyon dolara ulaşana kadar devam ediyor. Yangın BNB fiyatını nasıl etkiledi Yukarıda Coinmarketcap’ın BNB fiyat tablosu yer alıyor.

Bir günlük bir süreyi gösteren bu grafiğe göre, BNB’nin anlık fiyatı 259.89 dolar civarında. Ancak son birkaç saat içinde meydana gelen yakma işleminin fiyatı olumlu etkilediğini görmek kolay. 24 saatlik düşüşün ana nedeni Bitcoin’de keskin bir düşüş olarak yorumlanabilir. 24 saat önce 19.000 doların üzerinde olan Bitcoin, şimdi 18.374 dolardan işlem görüyor. Yaklaşık %4’lük düşüş BNB dışındaki kripto paraları da etkiledi.

Yorum Yap
Giriş Yap