6 Şubat 2023 haftası için izlenecek kripto para üniteleri

 6 Şubat 2023 haftası için izlenecek kripto para üniteleri
Okunuyor 6 Şubat 2023 haftası için izlenecek kripto para üniteleri

Kripto para piyasası, 2023’te yüksek seyrediyor ve genel olarak yararlarını sürdürüyor. 6 Şubat 2023 haftasına girerken, piyasadaki son gelişmeleri takip etmek çok değerlidir.

6 Şubat 2023 haftası için izlenecek kripto para birimleri

Bu nedenle, toplanma potansiyellerine, temeldeki ağ geliştirmelerindeki ilerlemeye ve destekledikleri ikna edici anlatılara dayalı olarak izlemeye kıymet bir dizi kripto para ünitesi seçtik. Önümüzdeki hafta izlenecek beş dijital varlık aşağıdadır;

Ethereum (ETH)

Piyasa tarafından ikinci sıradaki kripto para ünitesi, topluluk stake edilen ETH’nin geri çekilmesi için vites değiştirirken yine ilgi odağı haline geldi. Bu doğrultuda Ethereum, yatırımcılara tarihî Merge yükseltmesinin akabinde paylı ETH’lerine erişim sağlayacak olan Şanghay hard forku öncesinde artan ağ aktifliğine şahit oldu.

Şu anda yatırımcılar, Zhejiang test ağı yayına girdikten sonra geri çekilme sürecini simüle ediyor. Geri çekilme öncesinde Ethereum, akıllı mukaveleleri destekleyen kripto projeleri ortasında en büyük staking piyasa kıymetine sahip.

Bu ortada, Ethereum ağı, 2023’te günlük 130.000 eşsiz adres ekleyerek daima benimseme kaydediyor. Bilhassa, önümüzdeki hafta Ethereum’un fiyatına odaklanırken birkaç faktör devreye giriyor. Birinci olarak, Zhejiang test ağının varlığın kıymetini etkileyip etkilemediğini izlemek ilgi cazip olacaktır.

Aynı vakitte teknik tahlil, Ethereum’un bir fiyat kırılması için hazır olabileceğini gösteriyor. Finbold tarafından bildirildiği üzere Ethereum, varlığın fiyatını yaklaşık 3.500 dolara itecek bir faktör olan simetrik üçgenden muvaffakiyetle çıktı. Basın vaktinde Ethereum, günlük yaklaşık %0,1’lik karlarla 1.661 dolardan süreç görüyordu.

Ethereum yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Ek olarak, PricePrediction’daki makine tahsili algoritması, Ethereum’un 28 Şubat 2023’te 1.555 dolardan süreç göreceğini gösteriyor.

Cardano (ADA)

Merkezi olmayan finans ( DeFi ) platformu, varlığın bir “Ethereum katili” haline gelmesine yardımcı olan artan ağ etkinliğinden yararlandı. Sahiden de, Cardano ( ADA ) blok zinciri, ağın sırf Ocak ayında 50.000 adres eklediğini gösteren bir Finbold raporuyla artan bir benimseme kaydediyor. Benimseme, ADA’nın sermaye girişinde bir artış kaydettiğini gördü.

Ek olarak, Cardano’daki temel ölçütlerden biri olan akıllı kontratlar artarak 5.000 kilometre taşına ulaşıyor. Akıllı kontratlara sahip kripto projeleri ortasında Cradano, 10,4 milyar dolarlık stake edilen varlıkların piyasa kıymetinde ikinci sırada yer alıyor. Öbür bir yerde, Finbold tarafından bildirildiği üzere Cardano, GitHub’da en fazla geliştirme aktifliğine sahip ikinci kripto projesini oluşturdu.

Yeni haftaya girerken ADA, bilhassa platforma olan artan ilginin fiyatı nasıl etkileyebileceği izlenmeye kıymet. Sahiden de ADA, yakın vakitte sürdürülen token birikimine dayanarak mümkün bir ralli için bir temel oluşturdu.

Haftalık grafikte varlık %2’nin üzerinde yükselirken, basın vaktine nazaran ADA 0,40 $ kıymetindeydi.

Cardano yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Lido DAO (LDO)

Lido DAO ( LDO ), 2023 boyunca en çok kazandıran kripto para üniteleri ortasında öne çıktı. Bilhassa, varlığın kazanımları, Ethereum ağı etrafındaki gelişimi yansıttı. Bu çizgide, Lido DAO, en güzel Ethereum likit staking tahlilleri ortasındadır ve yaklaşan Ethereum Shanghai yükseltmesi, birinci kazanımlara ilham verdi. Bu nedenle, LDO, stake edilmiş ETH’nin kıymetli bir hissesini oluşturduğu için yarar sağlayacak biçimde sıralanmıştır.

LDO, Zhejiang test ağının stake edilen ETH’ye erişime yönelik en son geliştirme faaliyeti olduğu düşünülürse izlemeye kıymet bir varlıktır. Ek olarak, Ethereum’un piyasa bedeline nazaran stake edilmiş ETH’nin devasa bir kıymetini denetim etmesiyle, bu öğe, staking geri çekilmesi yayına girdikten sonra LDO’yu büyük olasılıkla etkileyecektir.

Aynı vakitte, Lido DAO, toplam kilitli pahanın (TVL) kıymetli bir hissesini sürdürerek DeFi ekosisteminde kıymetli kazanımlar elde ediyor. Şu anda LDO, son 24 saatte %6’nın üzerinde düzeltme yaparak 2,14 dolardan süreç görüyor.

Lido DAO yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Avalanche (AVAX)

Avalanche (AVAX), birden fazla platformda yaygın olarak benimsenmesi ve genel piyasanın yükseliş hissiyatından yararlanması nedeniyle kıymetinde bir artış kaydetti.

Son vakitlerde, transfer hizmetleri SafeTransfer ve Delta Prime DeFi, belirteci hizmetlerine entegre etti. Birebir vakitte, Avalanche’ın altyapısını ve merkezi olmayan uygulama ekosistemini tam olarak destekleyen Avalanche ve Amazon Web Services ortasındaki iştirake bağlı olarak AVAX’ın kıymetinde bir artış elde edildi.

Benimseme dışında, Avalanche ağı, artan ağ geliştirme yoluyla kripto alanında daima bir alaka seviyesi arıyor. Bilhassa ağ, doğrulayıcıların işini kolaylaştıran yeni bir güncelleme sürümünden dayanak alacaktır. Ava Labs geliştiricilerine nazaran, Banff 8 olarak isimlendirilen yeni güncelleme, evvelki sürüm istemcileri için takviyesi optimize etmeyi direkt etkileyerek eşler ortası (P2P) ağ etkileşimini geliştirebilir.

Şu anda AVAX, son yedi gün içinde yaklaşık %1,6 üzere hafif bir artışla 20,89 dolardan süreç görüyor.

Avalanche (AVAX), yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Polygon (MATIC)

Ethereum ölçeklendirme blok zinciri Polygon ( MATIC ), varlığı yeni doruklara taşıyan kıymetli faaliyetlere sahip kripto projeleri ortasında yer alıyor. Örneğin, protokolde kilitlenen toplam bedel (TVL) 800 milyon doları aştığı için, Polygon’un son zamanlardaki aktifliği artışı, DeFi etkinliğinde bir artışa şahit olmanın yanı sıra, günlük faal kullanıcılar açısından Ethereum’u geçmesine neden oldu. Genel olarak, Polygon, staking ve gas oranlarını uygunlaştırmak için ağ yükseltmeleriyle etkileyici bir performans sergiledi.

Polygon’u kripto pazarının en yüksek düzeylerine yükselten bir öteki alan, misli olmayan tokenlerdir ( NFT’ler ). Polygon’un NFT büyümesi, ağın Ethereum’dan daha fazla satış kaydetmesiyle sonuçlandı. Bu nedenle, bu faaliyetlerin önümüzdeki günlerde MATIC’in fiyatını etkilemesi mümkündür.

Şu anda MATIC, günlük yaklaşık %0,6’lık çıkarla 1,23 dolardan süreç görüyor.

Polygon (MATIC), yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap