6 Şubat 2023 prestijiyle Ripple – SEC davası güncellemesi

 6 Şubat 2023 prestijiyle Ripple – SEC davası güncellemesi
Okunuyor 6 Şubat 2023 prestijiyle Ripple – SEC davası güncellemesi

Menkul Değerler Borsası Kurulu ( SEC ) ve Ripple davasındaki bireyler, artık mevzunun mümkün sonucuyla ilgili bir bekleme oyununda. Şu anda, iştirakçiler iyimserliklerini ve kendi savunmalarının gücünü söz etmeye devam ediyor.

6 Şubat 2023 prestijiyle Ripple – SEC davası güncellemesi

Son gelişmelerde, Ripple’ın Baş Hukuk Müşaviri Stuart Alderoty, SEC’in davasını “yanlış yönlendirilmiş” olarak nitelendirdi. Alderoty, davaya bakışını vurgulamak için 5 Şubat’ta bir tweet’te durumu ABD hava kuvvetleri tarafından kelamda bir Çin casus balonunun düşürülmesine benzeten bir fotoğraf paylaştı.

Finbold’un, Alderoty’nin hususun Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto para ünitesi düzenlemesinin geleceği için geniş kapsamlı tesirleri olduğunu belirttiğini bildirdiğini belirtmekte yarar var.

Bir hatırlatma olarak SEC, Ripple Labs’ı ABD menkul değerler maddelerini ihlal ederek XRP biçiminde kayıt dışı menkul değerler satmakla suçladı . Bilhassa, dava, tarihi şimdi belirlenmemiş olan özet karara gerçek ilerlerken, her iki taraf da zaferle çıkma konusunda optimist olduklarını tabir ettiler.

Çekişme Noktaları

Daha evvel, Crypto Law’un kurucusu John Deaton, SEC’in argümanlarının, bilhassa ortak teşebbüsün nelerden oluştuğu konusunda ‘şizofrenik’ olduğunu belirtmişti. Bu satırda Deaton, mahkeme liderinin özet kararı reddetme mümkünlüğü olduğunu kaydetti.

Dava kapanmak üzereyken XRP topluluğu, SEC ile blockchain tabanlı paylaşım platformu LBRY ortasındaki sıkıntıyı takip etti. Bu durumda, düzenleyici, düzenleyiciye kaydolmadan LBC tokenlerini sunduğu için LBRY’ye dava açtı. Lakin yargıç, LBC tokenlerinin sırf direkt satış sırasında menkul değer olarak kabul edildiğine karar verdi.

Sonuç olarak, LBC tokenlarının bedeli arttı ve hukuk uzmanları, Ripple davayı kazanırsa tıpkı bahtın XRP’nin başına gelebileceğine işaret ediyor.

Özellikle, bir karar için net bir tarih olmadan, ilgili avukatlar muhtemel bir karar tarihi hakkında spekülasyon yapıyorlar. Örneğin, ABD’li bir savunma avukatı olan James K. Filan, sorunun 31 Mart 2023’e kadar çözüleceğine inanıyor.

Belgelerin mühürlenmesi

Genel karardan uzakta, mahkemenin kamudan mühürlemeye karar vereceği dokümanların çeşidi de ilgi çekiyor. Değişik bir formda SEC, muhakkak dokümanları mühürlemeyi amaçlayan diğer bir dava açtı ve bu da kripto para ünitesi topluluğunun reaksiyonuna neden oldu. Bilhassa Ripple, bir yatırım bankacısı beyanının bilgilerinin bilinmeyen tutulması için yaptığı duaya itiraz eden bir dilekçe sunmuştu.

Ancak, kimliği bilinmeyen beyan sahibi, itiraza karşılığında, kimliklerinin ifşa edilmesinin, kapalılık garantisinin olmaması nedeniyle şahitlerin işbirliği yapmasını engelleyerek gelecekteki soruşturmaları olumsuz etkileyebileceğini kaydetti.

Bu ortada, Ripple SEC ile savaşırken, bir bilgisayar bilimcisi ve kendini Bitcoin ( BTC ) yaratıcısı ilan eden Craig Wright, şirketin uygulanabilirliğini sorguladı. Finbold tarafından bildirildiği üzere Wright, XRP hayranlarına saldırdı ve onları “tarikat ordusu” olarak nitelendirirken, tüm projenin bir piramit şemasına dönüşeceğini sav etti.

XRP fiyat analizi

Şu anda XRP, son 24 saatte neredeyse %4 oranında paha kaybederek 0,40 dolardan süreç görüyor.

XRP yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap