900 milyon dolarlık kripto, Binance’ten bir günde ayrıldı! Neden?

 900 milyon dolarlık kripto, Binance’ten bir günde ayrıldı! Neden?
Okunuyor 900 milyon dolarlık kripto, Binance’ten bir günde ayrıldı! Neden?

Kripto para ünitesi bölümü, Binance dolara sabitlenmiş stablecoin ihraççısı olan kripto şirketi Paxos’a düzenleyiciler tarafından BUSD basımını durdurma buyruğu verildiği haberiyle sarsıldıktan sonra, kripto ticaret platformu Binance’ten yaklaşık 1 milyar dolarlık dijital varlık uçtu.

900 milyon dolarlık kripto, Binance’ten bir günde ayrıldı! Neden?

Kripto izleme platformu Dune Analytics’in zincir içi bilgilerine nazaran, önde gelen kripto para analisti Ali Martinez’in 14 Şubat’ta attığı tweet’te belirttiği üzere, 13 Şubat’ta kripto borsasından 916 milyon dolarlık dijital varlık çekildi.

Binance günlük net akışı. Kaynak: Ali Martinez

Bunun da ötesinde, on-chain’in son datalarına nazaran, 1.000 ila 10.000.000 BUSD tutan adreslerin sayısı süratle düşerek 208 milyon dolar bedelinde madeni para kaybettikçe, serpintiler, sabit paralarını hareket ettiren ve BUSD’den kaçan tüccarları da içeriyor.

BUSD tutan adresler. Kaynak: Santiment

Kripto baskısı devam ediyor

Tesadüf yapıtı, Binance’ten muazzam çıkış, New York Finansal Hizmetler Departmanı’nın buyruğu de dahil olmak üzere, birden fazla kurumun açıkça başlattığı bir baskı biçiminde kripto borsasına yapılan en yeni darbenin ortasında gerçekleşti.

Aynı vakitte Paxos, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Kurulu’nun ( SEC ) şirketin menkul değer olarak gördüğü BUSD’yi yasa dışı bir halde sattığını argüman eden bir davayla karşı karşıya. Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya nazaran, şayet mahkemeler SEC’in tarafını tutarsa, etkilenen yargı bölgelerinde “kripto sanayisinin nasıl gelişeceği (veya gelişmeyeceği) üzerinde derin tesirleri olacaktır”.

Daha evvel kripto borsası Kraken, düzenlemeleri ihlal ettiği argümanları nedeniyle ABD’deki staking hizmetlerini askıya almak ve SEC’e 30 milyon dolarlık bir ödeme yapmak zorunda kaldı. piyasadan çekildi ve global kripto piyasası kapitalizasyonu kısa bir müddet için 1 trilyon dolarlık ruhsal düzeyin altına düştü.

Toplam kripto piyasa bedeli. Kaynak: CoinMarketCap

Finbold tarafından kripto varlık izleme platformu CoinMarketCap’ten 14 Şubat’ta alınan en son datalara nazaran, basın vaktine kadar, toplam kripto piyasası pahası kayıplarının bir kısmını telafi etmeyi başardı ve şu anda 1 trilyon doların biraz üzerinde duruyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap