ABD Lideri Joe Biden uçağa binerken merdivenlerde düştü!

 ABD Lideri Joe Biden uçağa binerken merdivenlerde düştü!
Okunuyor ABD Lideri Joe Biden uçağa binerken merdivenlerde düştü!

Olayın görüntüsüne nazaran, ABD Başkanı Biden Çarşamba günü Polonya’nın Varşova kentinde Air Force One’a binmek için merdivenleri çıkarken takılıp düştü. Görüntü, Biden’ın havalimanı asfaltındaki merdivenin sonlarına gerçek düştüğünü, akabinde el sallayıp uçağa girdiğini gösteriyor. Biden’ın merdivenlerde tökezlemesine neyin sebep olabileceği belirsizliğini koruyor.

ABD Lideri Joe Biden uçağa binerken merdivenlerde düştü!

Olay, cumhurbaşkanının Ukrayna ve Polonya’yı ziyaret etmek üzere Doğu Avrupa’ya yaptığı geziyi tamamlamasından kısa bir mühlet sonra meydana geldi. Beyaz Saray ise hususla ilgili yorum talebine çabucak karşılık vermedi.

ABD Lideri daha evvel de misal bir durum yaşamıştı. Biden’ın Air Force One’a giden merdivenlerdeki düşüşü, emsal formda Andrews Ortak Üssü’ndeki tıpkı merdivenlerdedüşmesinden yaklaşık iki yıl sonra geldi. Biden’ın birden fazla adımda takılıp düştüğü Mart 2019 düşüşünün akabinde Beyaz Saray, Biden’ın “% 100 uygun durumda olduğunu” söyledi ve tökezlemeyi şiddetli şartlara bağlamıştı.

Beyaz Saray basın sekreteri Karine Jean-Pierre o periyotta gazetecilere verdiği demeçte, “Dışarısı epey rüzgarlı, çok rüzgarlı. Merdivenlerden çıkarken neredeyse düşüyordum. Durumu %100 güzel durumda” demişti.

Beyaz Saray bağlantı yöneticisi Kate Bedingfield ise Biden’in düşüşünü “Merdivenlerde yanlış bir adımdan öteki bir şey değil” olarak açıklamıştı.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap