ABD sessizliğini bozdu! UFO’lar nitekim var mı?

 ABD sessizliğini bozdu! UFO’lar nitekim var mı?
Okunuyor ABD sessizliğini bozdu! UFO’lar nitekim var mı?

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, ABD güçlerinin dün Huron Gölü üzerinde bir “tanımlanamayan uçan cismi” vurmasının akabinde açıklamalarda bulundu.

Karine Jean-Pierre, uzaylılar konusunda “Bu hususta sorular ve telaşlar olduğunu biliyorum, fakat bu son düşürmelerle ilgili olarak uzaylılar ya da dünya dışı faaliyetler olduğuna dair tekrar hiçbir belirti yok” dedi.

Düşürüldü

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Kurulu Stratejik İrtibat Koordinatörü John Kirby ise ABD Lider Joe Biden‘ın son operasyonlar hakkında bilgilendirildiğini belirterek, “tanımlanamayan uçan cisimlerin”, “casusluk tehditleri” nedeniyle değil “hava trafiği riskleri” nedeniyle düşürüldüğünü kaydetti.

Kirby, “Herhangi bir tıp gözetleme yaptıklarından şüphelenmek için özel bir nedenimiz yok” diyerek, lakin bunun göz arkası edilemeyeceğini söyledi.

Kirby, ABD’nin bu cisimleri daha fazla tespit ettiğine inanmasının nedenlerinden birinin “artık onları arıyor olmaları” olduğunu belirterek, ABD radar sistemlerinin daha küçük, daha yavaş hareket eden cisimleri daha âlâ izleyecek halde ayarlandığını aktardı.

Tanımlanamayan bir uçan cismi

Kriby ayrıyeten, “İleriye dönük tam olarak ne bekleyebileceğinizi söylemek benim için sıkıntı. Daha fazlasını gördüğümüzü düşünmemizin nedenlerinden biri de daha fazlasını arıyor olmamız. Amerikan halkının bu araçlarla ilgili olarak uzaylılar konusunda endişelenmesine gerek olduğunu düşünmüyorum” dedi.

ABD ordusu Pazar günü Huron Gölü üzerinde “tanımlanamayan bir uçan cismi” düşürdü. Bu, yaklaşık bir hafta içinde Amerikan güçleri tarafından amaç alınan dördüncü cisim oldu.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap