Ahbap neden gaye oldu? Haluk Levent ne karşılık verdi?

 Ahbap neden gaye oldu? Haluk Levent ne karşılık verdi?
Okunuyor Ahbap neden gaye oldu? Haluk Levent ne karşılık verdi?

Kahramanmaraş, Pazarcık merkezli 7.7 ve 7.6’lık zelzele 10 vilayette yıkıma neden olurken Türkiye yardıma koştu. İktidar, yardımları AFAD’ın uyumunda dağıtacağını öbür türlüsüne müsaade vermeyeceğini açıklarken, AFAD’la koordine içinde çalışmalar yürüten Haluk Levent’in liderliğindeki Ahbap, en fazla bağışı toplayan kuruluş oldu.

Haluk Levent, sanatkarların da takviyesini alarak yardımları organize etmeye çalışırken, Turgay Güler ve Hacı Yakışıklı üzere simlerin öncülük ettiği bir tenkit kampanyasının gayesi oluyor.

1 milyar TL teslim edilemez

Depremzedeler için bağış kampanyası düzenleyen Haluk Levent’i canlı yayında maksat alan Turgay Güler, “Haluk Levent’e 1 milyar lira teslim edemezsin. Zira yönetemez” dedi Güler, Haluk Levent’in, ‘bağışları AFAD ile koordineli yürütüyoruz’ kelamlarına ise “açık kapı bırakıyor” yorumunu yaptı.

Milletvekili olmak için MHP İstanbul Vilayet Başkanlığı vazifesinden istifa eden Birol Gür de, “Lütfen yardımlarınızı AFAD üzerinden yapınız. AHBAP çavuş alakalarıyla UĞUR’suz ellere yapılan yardımların ne kadarı depremzedelere ulaşıyor kaygılarımız var.” paylaşımı yaptı.

TV100 sitesi muharriri Hacı Güzel, Ahbap’a yapılan yardımların tamamının AFAD’a devredilmesini istedi. Güzel, “Yarın sabah toplanan para ölçüsünün ayrıntılı bilgisi ve harcamaların faturası yayınlanırsa şu ana dek neler yapıldığı görülmüş olur. Ben de şahsen yayımlarım. Şayet bu güne dek yardımlar öylece bekliyorsa tamamı AFAD’a devredilebilir” paylaşımı yaptı.

Afad da bizim Ahbap da!

Haluk Levent , Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Koordinasyonunun başındayım ve toplumsal medyaya bakamıyorum bile. Aranızda beni seven varsa hakikaten varsa bir twit istiyorum. Çalışmalarımıza sekte vurmak isteyenlere inat! Afad da bizim Ahbap da! Tek cümle istiyorum! Afad da bizim Ahbap da!” tabirlerini kullandı.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap