Ahbap’a büyük hacker saldırısı! Bunu neden yaptılar?

 Ahbap’a büyük hacker saldırısı! Bunu neden yaptılar?
Okunuyor Ahbap’a büyük hacker saldırısı! Bunu neden yaptılar?

Depremin yol açtığı yıkım sonrası onlarca ülkenin iştirak sağladığı arama kurtarma faaliyeti başlatıldı. Alışılmış Ahbap üzere yerli sivil toplum kuruluşları da bu çalışmalara katıldı. Ama engellemek isteyen berbat niyetli bilgisayar korsanları olduğu ortaya çıktı.

400 binden fazla saldırı

Ünlü müzikçi Haluk Levent tarafından 2017 yılında kurulan Ahbap derneği, bugüne kadar yüzlerce hatta binlerce dayanak projesinin içerisinde oldu.

Nitekim açıklanan Türkiye’nin en muteber isimleri ortasında Haluk Levent ve Ahbap’a derneği de yer aldı. Yani Türkiye’nin büyük bir çoğunluğu birebir görüşte. Bu nedenle Güneydoğu Anadolu bölgesinde yaşanan sarsıntıların ve büyük yıkımın akabinde takviyelerini Ahbap üzerinden yapan yüz binlerce insan mevcut.

Kötü niyetli bilgisayar korsanları da şimdi kesin olarak bilinmese de kestirimlere nazaran bağışlara mani olma yahut çalma hedefiyle bu derneğin internet sitesine akın düzenledi. ANKA tarafından paylaşılan bilgilere nazaran dün öğle saatlerinde tam 400 bin siber akın gerçekleştirildi.

Yapılan paylaşıma nazaran, Ahbap’a gerçekleştirilen taarruzun büyük bir kısmının yurt içinden ve taşınabilir ağlar üzerinden yapıldığı tespit edildi. Lakin şu ana kadar bir data kaybı yahut hacklenme durumu olmadığı söyleniyor.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap