• Ana Sayfa
  • Genel
  • Ahbap’ın kripto para adreslerine bağış yağdı! İşte toplanan fiyat…

Ahbap’ın kripto para adreslerine bağış yağdı! İşte toplanan fiyat…

 Ahbap’ın kripto para adreslerine bağış yağdı! İşte toplanan fiyat…
Okunuyor Ahbap’ın kripto para adreslerine bağış yağdı! İşte toplanan fiyat…

Pazarcık’ta meydana gelen zelzelede Hatay başta olmak üzere Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman ve Malatya’dan acı haberler gelmeye devam ediyor. Herkes soğuk kış şartlarında mağdur olan depremzede ve yakınları için elinden geleni yapmaya çalışıyor.

Türkiye yaralarını sarmaya çalışırken kripto topluluğu da zelzele mağdurlarına yardım etmek üzere tek yürek oldu. Haluk Levent ve Ahbap Derneği, MASAK görüşmesi sonrasında aldığı müsaadeyle bağış yapılabilecek kripto cüzdan adresleri paylaştı.

Bağışlar çığ üzere büyüdü

Haluk Levent ve Ahbap Derneği tarafından paylaşılan cüzdan adreslerinde kısa müddette büyük ölçüde bağış toplandı. 12 saat içinde ölçü, 2 milyon 700 bin doları geçti (yaklaşık 50 milyon TL). Buna ek olarak dünyaca ünlü yeni medya sanatkarı Refik Anadol, dijital sanatçı Murat Pak ve başka bölümün önde gelen kişi ve kurumlarının katkılarıyla bağış ölçüsü 65 milyon TL’yi buldu. Binance, Paribu, BtcTurk ve başka pek çok kripto para borsası da farklı ayrı bağışlarda bulundular. Böylelikle, kripto kesimi zelzele mağdurları için 200 milyon TL’ye yakın yardım topladı.

Sahte adreslere dikkat

Yardım kampanyalarını fırsat bilen birtakım dolandırıcılar, paylaştıkları düzmece adreslerle ortaya çıkan durumdan yararlanma uğraşına düştüler. Kampanyalara katılmak isteyen bireyler, borsa yahut kesimin önde gelen isimlerinin resmi Twitter hesaplarında paylaştıkları adresleri kullanmaları konusunda uyarılıyor. Dolandırıcılarla ilgili dikkatli olmaları daveti yapılıyor.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap