Amazon Prime Air Kargo Uçağı Filosunu Genişletiyor

 Amazon Prime Air Kargo Uçağı Filosunu Genişletiyor
Okunuyor Amazon Prime Air Kargo Uçağı Filosunu Genişletiyor

Bloomberg Milyarderler Endeksi incelendiğinde Amazon’un CEO (Genel Müdür)’ü Dünya’nın en zengin insanı Jeff Bezos’un, Amazon Prime Air kargo uçağı filosunu büyütme kararı aldığı öğrenildi. Bu kararın geleceğe yönelik bir hamle olduğu konusunda uzmanlar görüşlerini belirttiler.

2016 yılında Amazon Primer Air, sadece 11 uçaklık filodan oluşan bir şirketti. Amazon şirketi, Bloomberg’e verdiği röportajda 2022’nin sonlarına doğru uçak sayısını 85’e yükseltmeyi, Amerika, ve diğer ülkelere daha hızlı nakliyat işlemi gerçekleştirmeyi hedeflediklerini anlattı.

Amazon Prime Air Kargo Uçağı Girişimi ve 2022 Filo Büyütme Hedefi

Amazon’un bu açıklaması sonrası şirket uçak kiralama yerine ilk kez satın alma yolunu tercih etti. Amazon, Delta Hava Yolları üzerinden 7 kulanılmış uçak, Kanada’da bulunan WestJet’ten 4 kullanılmış uçak satın aldığını duyurdu.

Kanada üzerinden alınan 4 adet uçak, kargo taşımak üzere görevlendirilecek. Önümüzdeki yıllarda Amazon ürünlerini taşımaya başlayacak olan Amazon kargo uçağı, 2022 yılında filoya katılacak.

Jeff Bezos 200 Uçaklı Filoyu İstiyor

Öte yandan geride bıraktığımız haftalarda Amazon,  S&P 500 Endeksi’nde ağırlık sıralamasında yüzde 4.37 ile üçüncü sırada yer aldı.

Amazon‘un mevcut uçaklarının artırılmasını her defasında belirten Jeff Bezos’un bu isteği gerçeğe dönüşecek gibi görünüyor. Çünkü, önümüzdeki birkaç yıl içinde Amazon Prime Air filosunun 200’den fazla uçak olacak şekilde büyüyebileceği ihtimaller arasında. Yakın bir gelecekte böyle bir durumun oluşması halinde, aynı koşullarda bir UPS ile rekabet etmenin oldukça kolay bir hal alacağı düşünülüyor.

Yorum Yap
Giriş Yap