Android Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür?

 Android Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür?
Okunuyor Android Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür?

Android Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür? En İyi Öneriler…

Android cihaz kullanımın oldukça yaygınlaşması ile birleşikte mobil cihaz kullanıcıları mobil cihazlarına gelen bildirimlerden sürekli bir şekilde haberdar olmak istiyorlar.

Fakat bazı durumlarda Android cihazlarda bildirimlerin gelmemesi gibi bir sorun ortaya çıkabiliyor. Bu durum internet ve uygulamalarla ilgili en güncel bilgi ve değişikliklerden anında haberdar olmak isteyen Android kullanıcılarını oldukça zor duruma sokuyor. Çünkü bilgiye erişme hızının oldukça önemli olduğu günümüzde bu bildirimlerin gelmemesi bilgiye hızlı erişme anlamında kullanıcıları hayal kırıklığına uğratıyor. Bu bildirimlerin gelmemesinin çok çeşitli nedenleri olabiliyor. Fakat gerekli adımları uygulayarak ve sorunun kaynağını bularak Android cihazlara bildirim gelmemesi sorununun tam anlamıyla önüne geçilebiliyor.

Android Cihazlarda Bildirim Gelmeme Sorununun Çözümü

Günümüzde mobil cihazların yüzde 70’e yakın kısmında Android işletim sistemi kullanılıyor. Bu cihazlara bildirim gelmemesinin çok değişik nedenleri olabiliyor. Bu durum özellikle haber ve e-mail gibi bildirimlerde kişilerin iş ve eğitim hayatını oldukça olumsuz etkileyebiliyor. Bu nedenle bu sorunun hızlı ve tam anlamıyla çözülmesi oldukça önemlidir. Android cihazlara bildirim gelmeme sorunları ve çözümleri arasında;

  • Güç tasarruf modu kullanımı telefonun şarjının belli bir orana indiği durumlarda telefonun ekranı kapalı olduğu durumlarda veri kısıtlaması yapılıyor. Bu nedenle siz telefon ekranını açmadan bildirimler size iletilmemiş oluyor. Hatta bazı modellerde siz güç tasarruf modunu kapatana dek hiçbir bildirim telefonunuza gelmiyor. Bunun için telefonunuzun ayarlar kısmında güç tasarruf modu kısmını pasif hale getirmeniz gerekiyor.
  • Bazı telefon kullanıcıları cihazlarının hızını arttırmak için arka plan uygulamalarını kapatabiliyor. Bu durum telefon hızını arttırsa da arka planda kapatılan uygulamalarda bildirim gönderme işleminde aksaklık ve karışıklıklar olabiliyor. Bu sebeple çok zaruri olmadıkça arka plan uygulamaların tamamını kapatmamanız gerekiyor.
  • Android cihaz kullanıcıları özellikle internet kullanımının azaltmak amacıyla bilgisayarın ayarlar kısmında yer alan uygulamalara gelerek bunların bildirimlerinin kısıtlama ya da engelleme seçeneklerini aktif hale getirebiliyor. Fakat durumlarda o uygulamadan cep telefonuna kesinlikle bildirim gelmiyor. Bunu engellemek için bildirim almak istediğiniz uyumamaların ayarlarında bildirim izinlerinin aktif hale getirilmesi yer alıyor.

Yorum Yap
Giriş Yap