Apple Glass’ın tanıtım tarihi ortaya çıktı!

 Apple Glass’ın tanıtım tarihi ortaya çıktı!
Okunuyor Apple Glass’ın tanıtım tarihi ortaya çıktı!

Yıllardır karma gerçeklik gözlüğü üzerinde çalışan Apple’ın bu alandaki planları daima değişiyor. Yakın vakitteki söylentilere nazaran, aygıtın Haziran’daki WWDC aktifliği öncesi tanıtılacağı argüman edilmişti. Lakin artık, Apple’a yakın isimlerden Mark Gurman, AR/VR tabanlı gözlüğün olası lansman tarihini açıkladı.

Bloomberg muharriri Mark Gurman’a nazaran, Apple, AR/VR tabanlı gözlüklerini WWDC aktifliği sırasında resmi olarak tanıtacak. Gurman, gözlüklerin yepyeni olarak ilkbahar için planlandığını fakat yazılım ve donanım meseleleri nedeniyle ertelendiğini söyledi. WWDC 2023 tarihi şimdi açıklanmamış olsa da, her yıl olduğu üzere muhtemelen Haziran ayında gerçekleşecek.

Apple Glass’ın tanıtım tarihi ortaya çıktı!

Apple’ın karma gerçeklik gözlüğü, AR yahut VR tabanlı kulaklıklarda daha evvel görülmemiş yeni özellikler ve yetenekler sunacak. Sızıntılara nazaran, “Reality Pro” ismi verilen aygıt çift 4K ekran, gelişmiş izleme ve birden fazla kamera ile 3000 doların üzerinde bir fiyat etiketine sahip olacak.

Apple CEO’su Tim Cook, artırılmış gerçeklikte büyük potansiyel gördüğünü ve şirketin bu alana önemli yatırımlar yaptığını söyledi. Şirketin amacı, hem güçlü hem de pratik bir aygıt yaratmak ve oyunlardan sıhhate kadar çeşitli alanlarda kullanılabilecek bir eser sunmak.

AR/VR gözlüklerinin piyasaya sürülmesiyle, Apple’ın karma gerçeklik pazarını yeni bir düzeye taşıması bekleniyor. Gözlükler tahminen ucuz olmayacak, lakin şirketin son teknolojiye para ödemeye hazır erken benimseyenlerinin olduğu düşünülüyor. Her halükarda, Apple’ın WWDC etkinliğinde ne sunacağını bekleyip görmemiz gerekecek.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap