Apple Music Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

 Apple Music Aboneliği Nasıl İptal Edilir?
Okunuyor Apple Music Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Apple Music Aboneliğini İptal Etme

Günümüz internet dünyasında kullanıcılar istedikleri müziklere istedikleri yerden ulaşmak ve en son çıkan müziklere erişmek için dijital müzik platformlarını tercih ediyor.

Dijital müzik platformlarının uygulamaları sayesinde milyonlarca şarkıya herhangi bir depolama sorunu yaşamadan erişme ve dinleme imkanı sunuluyor. Bu platformları n aylık sabit ücretleri bulunup satın alınan paket içeriğine göre özgür ve reklamsız müzik keyfini doyasıya yaşarsınız. Günümüzde başta Spotify ve Apple başta olmak üzere çok sayıda dijital müzik platformu bulunuyor. Bunlar içinde Apple geniş müzik arşivi ve ses kalitesi ile dünyada en çok kullanıcıya sahip müzik platformları arasında yer alıyor. Fakat bu platformlara ücretli üyelik işlemleri son derece kolay olurken üyeliği sonlandırmak ya da iptal ettirmek oldukça zor ve karmaşık olabiliyor. Bunlar içerisinde ülkemizdeki kullanıcıların üyeliklerinin iptal ettirme konusunda en çok zorlandıkları dijital müzik platformlarının başında Apple Music geliyor. Pek çok kişi internette Apple Music aboneliği nasıl iptal edilir konusunu araştırıyor.

Sorunsuz Apple Music Aboneliği İptali Nasıl Gerçekleşir?

Apple Music ülkemizde faaliyete girdikten sonra kullanıcılara 3 aylık ücretsiz deneme imkanı sağlıyor. Pek çok kullanıcı ise bu a3 ay dolmadan ücretli üyeliğe geçmeden hesaplarını iptal ettirmek istiyor. Aksi taktirde her ay bu platforma ücret ödemeleri gerekiyor. Platform İngilizce olduğundan dolayı üyelikleri zor ve karmaşık oluyor. Sorunsuz Apple Music abonelik iptali için;

  • Hesap iptali için ilk olarak iTunes üzerinden abone olduğunuz hesaba aynı bilgilerle giriş yapmanız gerekiyor.
  • Girişişlemi başarılı bir şekilde sağ üst kısımda bulunan profil menüsünde ki “Hesap Bilgileri” bölümüne girilmesi gerekiyor.
  • Bu bölüme giriş yapıldıktan sonra ise aşağıkısımda yer alan ‘’Ayarlar’’ sekmesinin altında bulunan Abonelikler bölümünde ki “Yönet” kısmına tıklanması gerekiyor.
  • Tıklama işleminden sonra Apple Musicabonelik sayfası otomatik olarak karşınıza geliyor. Bu sayfanın en alt kısmında yer alan “Otomatik Yenileme” sekmesi “Kapalı” hale getirilmesi gerekiyor.
  • Bu işlemden sonra ise artık hesabın otomatik yenilenmesi kapatılmış oluyor. Siz tekrar aktif hale getirene kadara artık Apple Music abonelik işlemi gerçekleşmiş oluyor.

Yorum Yap
Giriş Yap