• Ana Sayfa
  • Donanım
  • Apple’ın karma gerçeklik kulaklığı hazirandaki WWDC’de görücüye çıkıyor

Apple’ın karma gerçeklik kulaklığı hazirandaki WWDC’de görücüye çıkıyor

 Apple’ın karma gerçeklik kulaklığı hazirandaki WWDC’de görücüye çıkıyor
Okunuyor Apple’ın karma gerçeklik kulaklığı hazirandaki WWDC’de görücüye çıkıyor

Reality Pro olarak isimlendirilen aygıtın gayri resmi olarak Nisan ayında gelmesi planlanıyordu, lakin donanım ve yazılım problemlerini çözmek için ekstra geliştirme müddetine muhtaçlık duyduğu bildirildi. Şirket bugüne kadar hususla ilgili yorum yapmaktan kaçındı, fakat donanım bu yıl içerisinde gelecek üzere görünüyor.

Kulaklığın 3.000 dolar üzere yüksek bir fiyat etiketi taşıdığına inanılıyor, lakin Meta Quest Pro üzere alternatiflerde bile bulunmayan yeteneklere sahip olması bekleniyor. Söylentiler, çift 4K ekran ve gelişmiş izleme ve kontrolörsüz giriş sağlayan çok çeşitli kameralardan bahşediyor. Pili harici bir pakette takmanız gerekiyor lakin öteki bağımsız AR ve VR giyilebilir aygıtlarındaki taşınabilir çiplerden daha uygun performans gösteren bir M2 işlemciye sahip olacaksınız.

Apple’ın karma gerçeklik kulaklığı hazirandaki WWDC’de görücüye çıkıyor

Temel platform olan xrOS’un, etkileşim için parmak kıstırmalarına ve sesli komutlara dayanan iOS üslubu bir arayüz içereceği söyleniyor. FaceTime aramaları sırasında tam beden avatarları üzere tanıdık tecrübelerin yükseltilmiş sürümlerinin yanı sıra sıhhat üzerinde de durulacak.

Bu birinci modelin geliştiricileri ve meraklıları hedeflediği varsayılıyor ve WWDC lansmanı, geliştiricilerin teknolojiyi halka açık hale gelir gelmez görüp anlamalarına yardımcı olacak. Bununla birlikte, söylentiler ayrıyeten Apple’ın Quest Pro’nun 1.500 dolar fiyatına yakın daha uygun fiyatlı bir kulaklık üzerinde çalıştığını da gösteriyor. Bu daha erişilebilir tasarım 2024’ten evvel ortaya çıkmayabilir, lakin bu şirketin karma gerçeklik teknolojisini daha erişilebilir hale getirmek için uzun vadeli stratejisine işaret ediyor.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap