Argüman: Bitcoin’in 2025 yılına kadar 100.000 dolar olacak

 Argüman: Bitcoin’in 2025 yılına kadar 100.000 dolar olacak
Okunuyor Argüman: Bitcoin’in 2025 yılına kadar 100.000 dolar olacak

Kripto para ünitesi kesimi, son günlerde biraz konsolide olmasına karşın yeni yıla yükseliş notuyla başladı. Bloomberg Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone, piyasanın geleceği ve temsili varlığı Bitcoin ( BTC ) hakkındaki görüşlerini paylaştı.

İddia: Bitcoin’in 2025 yılına kadar 100.000 dolar olacak

Nitekim McGlone, 30 Ocak’ta yayınlanan bir röportajda, öbür ismiyle Wolf of All Streets Scott Melker’a söylediği üzere, kısa vadede kripto para üniteleri konusunda şimdi yükselişe geçmediğini, lakin Bitcoin’in önümüzdeki birkaç yıl içinde altı haneli sayılara ulaşabileceğini itiraf etti.

Genel olarak piyasa hareketlerini kıymetlendirerek, şunları açıkladı:

“Korelasyonların hepsi neredeyse teğe bir gitti, katiyetle düşüş yolunda ve bu yıl tekrar yükseldi ve ana öncü gösterge kripto oldu. Hasebiyle bu bakış açısıyla, şimdi kısa vadede kripto paralarda yükselişe geçemiyorum.”

Amiral gemisi merkezi olmayan finans ( DeFi ) varlığına gelince, McGlone, daha evvel Bitcoin’in gelecekte en büyük rakibi olarak altından daha güzel performans gösterebileceğini belirterek, yeterli bilinen optimist tavrını uzun vadede korudu. Ona nazaran:

“Bitcoin’in önümüzdeki birkaç yıl içinde, muhtemelen halving civarında, tahminen 2025’te 100.000 dolara ulaşmasını bekliyorum.”

Kripto sarsıntısı = uzun vadeli muvaffakiyet?

McGlone, “kripto piyasasındaki son büyük sarsıntının onu temizlediğini”, “bazı makus oyunculardan kurtulduğunu ve ne yazık ki birtakım temizlerin incindiğini” ekledi ve bunun “piyasayı daha uzun vadeli bir halde hakikaten temizlediğini” yineledi. Koş” dediği üzere borsada şahit olunmadı.

Bitcoin açısından, Mayıs 2024’te gerçekleşmesi planlanan ve oluşturulan her bloğun mükafatını her biri 3.125 BTC’ye daha da yarıya indiren dördüncü halving aktifliği, fiyat için değerli bir yükseliş pompasını tetikleyebilecek kritik bir olay olarak kabul ediliyor.

Aralık ayında emtia uzmanı, Bitcoin için “sıcak bir büyü” öngördü ve 2023’te rallisine devam edeceğini ve Federal Rezerv’in agresif para siyasetini gevşetmeye dönmesinin tesiri altında potansiyel olarak finansal piyasalardan daha güzel performans göstereceğini öne sürdü.

Bitcoin fiyat analizi

Bu ortada, yayınlandığı sırada, Bitcoin 22.898 dolardan süreç görüyordu, bu da bir evvelki haftaya nazaran %0,39 ve bir evvelki haftaya nazaran %0,38’lik bir düşüşü temsil ediyor, lakin tekrar de 30 gün öncesine nazaran %38,44’lük kayda kıymet bir kar sağlıyor.

Bitcoin 30 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Aynı vakitte, Bitcoin’in ticarete başladığından beri sahipleri için neredeyse %90 oranında kârlı olduğunu ve 4.545 gün içinde 3.984 kârlı gün kaydettiğini (yaklaşık 12.5 yıl) ve varlığın saldırganlığından güç aldığını belirtmekte yarar var. Finbold’un daha evvel bildirdiği üzere evlat edinme.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap