Artık de Instagram fiyatlı oluyor! Hesapları silmeye hazırlanın

 Artık de Instagram fiyatlı oluyor! Hesapları silmeye hazırlanın
Okunuyor Artık de Instagram fiyatlı oluyor! Hesapları silmeye hazırlanın

Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra birinci atak olarak Mavi Tik’i Twitter Blue abonelik paketinin kapsamı içerisine alan ve bu sayede Mavi Tik için fiyat talep etmeye başlayan Twitter, öbür toplumsal medya platformlarına da berbat örnek olmuş üzere görünüyor. Toplumsal medya dünyasına ait yaptığı paylaşımlarla tanınan Alessandro Paluzzi’ye nazaran Instagram’da tıpkı Twitter üzere fiyatlı mavi tık uygulaması için çalışmalara başladı.

Bilindiği üzere aslında Mavi Tik uygulaması, Twitter’ın Elon Musk tarafından satın alınmasından evvel yalnızca muhakkak kriterleri yerine getiren bireylerin ulaşabildiği bir ayrıcalıktı ve bunun için kimse rastgele bir fiyat de talep etmiyordu.

Şimdi de Instagram fiyatlı oluyor! Hesapları silmeye hazırlanın

Ancak Elon Musk’ın Twitter’dan bir an evvel para kazanma isteğinin sonucu olarak, Mavi Tik’in mevcut duruma getirildiğini gördük.

İşte Instagram’ın sahibi Meta’da rakibinin bu hareketinden kendine hisse çıkarmış olacak ki, o da kullanıcılarının alacakları mavi tik rozetleri için fiyat talep etmeye hazırlanıyor. Aslında Instagram’da şu an mavi tik uygulaması mevcut. Lakin bu rozeti sadece makul koşulları yerine getiren, genelde de çok büyük şirketlerden oluşan kullanıcılar alabildiği için tahminen de çok fazla dikkatinizi çekmemiş olabilir. Son olarak bu bilgilerin şimdilik sırf Paluzzi’ye ilişkin bir tez olduğunu ve doğruluğunun teyide muhtaç bulunduğunu hatırlatalım.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap