• Ana Sayfa
  • Genel
  • Bankacılık devi DBS: Bitcoin ticaretinin süratle arttığını söyledi!

Bankacılık devi DBS: Bitcoin ticaretinin süratle arttığını söyledi!

 Bankacılık devi DBS: Bitcoin ticaretinin süratle arttığını söyledi!
Okunuyor Bankacılık devi DBS: Bitcoin ticaretinin süratle arttığını söyledi!

Bitcoin ( BTC ) ticareti, kripto para ünitelerinin pahasındaki son düşüşün ve dalı rahatsız eden çeşitli skandalların bir sonucu olarak Dijital Borsasında (DDEx) hacimlerin %80 arttığı Singapur’daki DBS Bank’ta patlama yaşıyor.

Bankacılık devi DBS: Bitcoin ticaretinin süratle arttığını söyledi!

Finextra tarafından 15 Şubat’ta yayınlanan bir rapora nazaran, ticaretin genişlemesiyle birlikte DBS, nezaretindeki Bitcoin ve Ethereum ( ETH ) ölçüsünde sırasıyla %100’den fazla ve %60’tan fazla artış gördü.

Ayrıca DDEx, 2022 yılında hizmet verdiği müşteri sayısını iki kattan fazla artırarak 31 Aralık 2022 prestijiyle borsaya kayıtlı 1.200’e yakın iştirakçiye ulaşmıştır.

FTX ve kontaklı kuruluşların başarısızlığının akabinde DBS, göstergelerin yatırımcılar ortasında piyasaya erişmek için saygın ve düzenlenmiş platformlara yönelik bir eğilimi temsil ettiğini düşünüyor.

Kurumsal kalitede soğuk cüzdanlar kullanan DBS, saklama altındaki tüm dijital varlıkları bankanın kendi içinde farklı bir lokasyonda saklamaktadır . Buna ek olarak, banka, nezaretine alınan tüm dijital varlıklar üzerinde madeni para saflığı denetimleri yaparak geçerli tüm AML ve KYC düzenlemelerine ahengi sağlar.

DBS Digital Exchange CEO’su Lionel Lim’e nazaran:

“Piyasanın, bilhassa bölümü sarsan çok sayıda skandalın akabinde odağını kararlı bir formda inanç ve istikrara kaydırdığına inanıyoruz. DBS Group tarafından desteklenen düzenlenmiş bir dijital borsa olarak, yatırımcıların dijital varlık iktisadına erişmek için muteber ağ geçitleri ararken takdir etmeye başladıkları birçok eşsiz avantaj sunuyoruz.”

Kripto ticareti şimdiye kadar DBS için bir başarı

Eylül ayında DBS digibank aracılığıyla kendi kendini yöneten kripto para ticaretinin kullanıma sunulmasından bu yana, bankanın varlıklı müşterileri tarafından gerçekleştirilen süreçlerin %90’ından fazlası artık dijital olarak gerçekleştiriliyor. Bu ortada DDEx, aile ofislerine, akredite yatırımcılara, kurumsal ve kurumsal yatırımcılara ve öbür yatırımcı çeşitlerine hitap eden, sadece üyelere özel bir borsa statüsünü koruyacak.

Lim, “2022’de kurumsal müşterilerimizin ilgisinin arttığını gördük ve bir dizi sorguyu STO’lara dönüştürmek için etkin olarak çalışıyorduk” dedi.

Son olarak, DDEx’in kurumsal müşterilerinin Menkul Değer Token Arzına (STO) yönelik artan ilgisi, borsanın 2023’te yüksek kaliteli STO listeleri için kaynak oluşturma fırsatlarını araştıracağını duyurmasına neden oldu.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap