Bebeğiniz Hızla Öğrensin, Hızla Gelişsin!

 Bebeğiniz Hızla Öğrensin, Hızla Gelişsin!
Okunuyor Bebeğiniz Hızla Öğrensin, Hızla Gelişsin!

Çağımızda çocuklar artık daha hızlı öğrenme ve daha hızlı kavrama yeteneklerine sahip bir şekilde doğuyorlar. Bu öğrenme ve kavrama yeteneklerini geliştiren en iyi yöntem de hepimizin bildiği gibi oyunlardır. Oyunlar, çeşitli materyaller ile desteklendiğinde çocukların yaratıcılıklarına etki eder. Bu materyaller, gelişimin sağlanmasına yardımcı olan oyuncaklardır ve her yaş grubu için ayrı ayrı tasarlanan binlerce oyuncak türü vardır. Bebeğinizin doğduğu andan, yaş alana kadar ki zamandan tutun da ergenlik çağına kadar süren bu süreç içerisinde ön plana en çok ilk yaş oyuncakları çıkar. Çünkü anlama, kavrama ve zeka gelişimi bu süreçten sonra daha da hızlanır. Bu süreçlerin her birinde çocuklarınızın gelişimine katkıda bulunmak için Çebitoys markasını tercih edebilirsiniz.

İlk Yaş Oyuncakları İle Bebekler Öğrenmeye Hazır!

Bilindiği üzere oyun ve oyuncak denildiğinde en önemli faktör bu materyallerin çocukların yaş grubuna göre seçilmesidir. Çünkü, her oyuncak farklı yaş gruplarında farklı becerilerin gelişmesine katkı sağlamak için üretilmiştir. O yüzden eğer, siz henüz yaşına girmemiş bir çocuğa 5 yaşındaki bir çocuğun oynayabileceği türden bir oyuncak verirseniz haliyle bunu kavraması ve anlamlandırması zor olacaktır. Bu yüzden yaşını henüz yeni almış çocuklar için ilk yaş oyuncakları devreye girer.

Birbirinden Farklı ve Çeşitli İlk Yaş Oyuncakları

Hemen hemen her oyuncak firması ilk yaşını almış çocukların oyun ihtiyacını karşılamak ve onların gelişimine katkıda bulunmak için pek çok oyuncak türü tasarlamıştır. Ebeveyn olarak bize düşen ise bu oyuncakları edinip, onlarla kaliteli ve öğretici oyun zamanları geçirmektedir.

İlk Yaş Oyuncaklarının Faydaları

İlk yaş oyuncakları ve bu oyuncak türlerinin çocuk gelişimi üzerindeki faydalarından bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Çocukların kavrama becerilerini geliştirir.
  • Dış dünyayı anlama konusunda onlara yardımcı olur.
  • Sayıları, kelimeleri, cisimleri tanır.
  • Hayvanları ve alfabeyi öğrenmelerini kolaylaştırır.
  • Anlama- kavrama- düşünme gibi zihinsel faaliyetlerini geliştirir.
  • Hem görsel hem işitsel hem de dokunma duyularının gelişmesini sağlar.
  • El- göz koordinasyonlarının oluşması ve bunların günden güne gelişmesine katkıda bulunur.
  • Merak, sabır ve problem çözme gibi bilişsel süreçlerin oluşmasına zemin hazırlar.

https://www.cebitoys.com/

Yorum Yap
Giriş Yap