Beklenen İstanbul zelzelesi ne vakit olacak? İşte yanıtı!

 Beklenen İstanbul zelzelesi ne vakit olacak? İşte yanıtı!
Okunuyor Beklenen İstanbul zelzelesi ne vakit olacak? İşte yanıtı!

Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntılar, tam 10 vilayetimizi etkiledi. Hatay, Malatya, Adıyaman, Adana, Diyarbakır ve daha pek çok vilayetimizde binlerce bina yıkılırken, can kaybının artmasından çekiniliyor. Bölgeye yapılan yardımlar umarız yavaş yavaş yaralarımızı sarmamızı sağlar lakin yaşanan can kayıpları, yakınlarımız maalesef ki geri gelmeyecek. Ortaya çıkan bu trajedinin akabinde İstanbul’da yaşayan vatandaşlar ise işte bu sorunun karşılığını arıyor. İstanbul sarsıntısı ne vakit olacak?

Beklenen İstanbul sarsıntısı ne vakit olacak? İşte yanıtı!

Beklenen İstanbul sarsıntısının ne vakit olacağı konusu yaşanan afetin akabinde bir defa daha gündeme geldi. Merak edilen bahse açıklık getiren Prof. Dr. Naci Görür, değerli açıklamalarda bulundu.

İstanbul’da durumun hiç de yeterli olmadığını söyleyen Görür, “Bilimsel bütün araştırmalar, İstanbul’da vaktin gelmekte olduğunu gösteriyor. Aşağı üst 30 sene içerisinde sarsıntının beklendiği söyleniyordu, 23 yılı geçtiğine nazaran büyük ölçüde yakınlaşmış demek istiyorum. Lakin Maraş sarsıntısı beklediğimiz Marmara sarsıntısından daha büyük. İstanbul’da en fazla 7,5 bekliyoruz. İstanbul’da daha küçük sarsıntı beklememize karşın, İstanbul’da hasar Maraş’tan daha fazla olur. Öbür yandan Maraş’ta da hasarın oldukça fazla olacağını üzülerek iddia ediyorum, inşallah yanılırım lakin açıklanınca göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap