• Ana Sayfa
  • Genel
  • Bill Gates’ten Elon Musk’a davet: Mars’a gideceğine Kızamık aşısı dağıt!

Bill Gates’ten Elon Musk’a davet: Mars’a gideceğine Kızamık aşısı dağıt!

 Bill Gates’ten Elon Musk’a davet: Mars’a gideceğine Kızamık aşısı dağıt!
Okunuyor Bill Gates’ten Elon Musk’a davet: Mars’a gideceğine Kızamık aşısı dağıt!

Bill Gates tam olarak zenginliğin timsali bir iş insanı. Yıllar boyunca rastgele bir hususta abartılacak olunduğunda “Ben Bill Gates miyim?” biçimi telaffuzların oluşmasının en kıymetli sebebi, ünlü milyarderin başka birçok multizenginden daha sempatik olması.

Uzun müddetler boyunca dünyanın en güçlü insanları listesinin başında bulunan lakin genelde hayır işleri ile isminden bahsettiren Bill Gates, şu sıralar dünyanın en varlıklı ikinci insanı olsa da yakın vakitte bir sefer daha tepeye oturmasına kesin gözüyle bakılan Elon Musk’a değişik bir davette bulundu.

Bill Gates’ten Elon Musk’a davet: Mars’a gideceğine Kızamık aşısı dağıt!

Gates tarafından bir dergiye verilen röportajda, Mars’a gitmek için bu kadar para harcamanın çılgınca olduğu lisana getirilirken, bu kadar yüksek dengeli harcamalar yapılmaktansa kızamık aşılarının geliştirilerek şimdi bu aşılara hiç erişememiş insanlara gönderilmesinin insanlık açısından daha yararlı olacağını söyledi. Tabi burada Bill Gates’in kelamlarının muhatabının Elon Musk olduğu açık. Aslında Gates’de bu durumu gizleme gereği duymadan, Elon Musk’ın da önünde sonunda tıpkı kendisi ve bir öteki harika varlıklı Jeff Bezos üzere servetini hayır işlerine yönlendireceğinden emin olduğunu söyledi.

Öte yandan Elon Musk’ın daha şimdiden insanlık namına son derece âlâ işlere imza attığını söyleyen Bill Gates, bu fikrine örnek olaraksa emisyon yayılımını azaltan elektrikli araçların öncülüğünü Elon Musk’ın yapmasını gösterdi.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap