Bitcoin rallisini kim körüklüyor? İşte cevabı!

 Bitcoin rallisini kim körüklüyor? İşte cevabı!
Okunuyor Bitcoin rallisini kim körüklüyor? İşte cevabı!

En çok satan ferdî finans kitabı “Zengin Baba, Zavallı Baba” nın müellifi Robert Kiyosaki, Bitcoin ( BTC ) ve kıymetli metaller üzere kripto para ünitelerindeki son artışı azalan finansal sıhhate bağladı.

Bitcoin rallisini kim körüklüyor? İşte cevabı!

Kiyosaki’ye nazaran, 31 Ocak’ta bir tweet’te, ABD’nin mali sıhhati üzerindeki tesirin orta sınıf daha da fakirleşirken fakirleri etkilediğini, bunun Bitcoin üzere alternatif yatırım eserlerine olan talebi artırabileceğini ima ettiği bir faktör olduğunu söyledi.

Bu nedenle, şu anda nispeten daha ucuz olan gümüş üzere varlıklara yatırım yapılması davetinde bulunurken, yatırımcıların muhtemelen daha da zenginleşeceğini iddia ediyor.

“Altın, gümüş, Bitcoin neden yükseliyor? C: Zira ABD fakirleri ve orta sınıfı daha da fakirleşiyor ve makûs borç batağına batıyor. Lütfen daha da yoksullaşma. En azından bir gümüş para satın alın. Yalnızca 30 dolar ve zenginleşmeye başla” dedi.

Kiyosaki’den Bitcoin’e destek

Yükselen enflasyon ve faiz oranı artışlarının ortasında Kiyosaki, Bitcoin ve altını tercih eden yatırımcıları savunmada ön saflarda yer aldı. Muharrire nazaran, varlıklar finansal bir çöküşte çok gereksinim duyulan bir tampon vazifesi görüyor.

İlginç bir biçimde Kiyosaki, Bitcoin’in yasal takviyeye atıfta bulunan tek ayakta kalan kripto para ünitesi olacağına inanıyor.

“Bitcoin için çok heyecanlıyım. Neden? Niçin? Zira Bitcoin, tıpkı altın, gümüş ve petrol üzere bir emtia olarak sınıflandırılır. Birçok kripto jetonu menkul değer olarak sınıflandırılır ve SEC düzenlemeleri birçoklarını ezecektir. Daha fazla BTC alıyorum” dedi.

Bu ortada Bitcoin, 2022 ayı piyasasından çıkmaya çalışırken 2023’te neredeyse %40 yükseldi.

Küresel durgunluk

Finbold tarafından bildirildiği üzere Kiyosaki, geçtiğimiz günlerde global iktisadın aslında bir sakinlik içinde olduğunu öne sürerken muhtemel bir sert inişe karşı ihtarda bulundu. Bu çizgide Kiyosaki, inişin artan iflas, işsizlik ve evsizlik oranlarından kaynaklanacağına inanıyor.

Yazar, bilhassa Federal Rezerv’i enflasyonist durumu yönetim edememekle suçladı. Karamsar bir ekonomik görünüme sahip olan Kiyosaki, daha evvel yatırımcıların kağıt paradan kaçınmaları ve altına yönelmeleri gerektiğine işaret etmişti. Altının potansiyelinin, merkez bankaları tarafından metalin daima biriktirilmesiyle vurgulandığını öne sürdü.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap