Bitcoin, Şubat 2023’te düzgün bir alım mı?

 Bitcoin, Şubat 2023’te düzgün bir alım mı?
Okunuyor Bitcoin, Şubat 2023’te düzgün bir alım mı?

Bitcoin’in ( BTC ) fiyatı Ocak ayında neredeyse %40 arttı ve şu anda tarihî sonuçlar gelecekteki performansın rastgele bir göstergesiyse kıymetli bir yeni tepe yapacak pozisyonda. Bitcoin’in en son yükselişi, 2019’un ortasında meydana gelen yükseliş canlanmasına benziyor.

Bitcoin, Şubat 2023’te uygun bir alım mı?

O sıralarda, ABD Federal Rezervi dört yıl evvel sıkılaştırma pedalını gevşetti ve fiyatın neredeyse %250 arttığını gören Bitcoin’in yükselen boğa canlanmasına yol açtı.

Geri tepme, Fed’in kripto para üniteleri de dahil olmak üzere riskli varlıkları alt üst eden likidite sıkılaştırma döngüsünün sonuna yaklaşmasıyla ve ayıda uzun periyodik bir konsolidasyon etabına girmeden evvel BTC fiyatında %68’lik düşüşe neden olan bir yıl süren düşüşün akabinde geliyor . piyasanın derinlikleri yaklaşık 18.000 $ düzeyinde.

Bitcoin fiyat analizi

Bitcoin şu anda geçen haftaya nazaran %9.54 artışla 22.970 dolardan el değiştiriyor ve toplam piyasa kıymeti 442 milyar dolar.

Bitcoin 1 haftalık fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

26 Ocak’ta, Twitter hesabı Thescalpingpro’yu kullanan bir kripto para tüccarı ve analisti, dijital varlığın ileride ağır bir dirençle müsabakasına karşın, Bitcoin’in 28.000 dolara ulaşma mümkünlüğünün geçerli olduğunu belirtti.

Analist, Bitcoin ayılarının son sıçramadan sonra hala şokta olduğunu ve kripto para ünitesini açığa satmaya devam edeceğini söyledi. Lakin bu bölgeyi aşmanın Bitcoin’in 28.100 dolara çıkmasına neden olacağını düşündüğü için 23.500 dolar ile 24.500 dolar ortasındaki aralığın yakından izlenmeye devam edilmesi gerektiğini vurguladı.

Finbold tarafından hazırlanan bir rapora nazaran varlık, yükseliş golden cross modelini tamamlamak üzere olduğu bir pozisyonda . Bu model bağlamında, Bitcoin’in 50 günlük hareketli ortalaması (MA), 200 günlük MA’sını geçmeye çok yakın.

Bununla birlikte, analistlerin, Bitcoin’in bir haftalık grafikte potansiyel olarak kimi düşüş hareketlerine işaret eden birinci kere bir mevt kesişimine baktığına da işaret ettiğine dikkat edilmelidir.

Goldman Sachs, Bitcoin’i 2023’ün en âlâ performans gösteren varlığı olarak sıraladı

Banka devi Goldman Sachs (NYSE: GS ), kripto para ünitesi dalının 2022’de birçok iflas ve dolandırıcılık soruşturması da dahil olmak üzere çok büyük kayıplarla karşı karşıya kalmasına karşın, Bitcoin’i 2023’te dünyanın en düzgün performans gösteren varlığı olarak isimlendirdi.

Geçmişte Bitcoin’in açık kelamlı bir rakibi olan Goldman Sachs, 2018’in birinci yarısını kapsayan bir raporda Bitcoin’in S&P 500, altın, gayrimenkul ve Nasdaq 100 üzere öbür varlık sınıflarından daha âlâ performans gösterdiğini itiraf etti.

BTC, MSCI gelişen piyasalar endeksi, MSCI gelişmiş piyasalar, güç, bilgi teknolojisi (IT), finans, 10 yıllık ABD Hazinesi, sıhhat hizmetleri, kamu hizmetleri, materyaller, ham petrol, temel tüketici eserleri ve daha pek çok şeyden daha güzel performans gösterdi ve bu da onu katiyetle görülmeye bedel kılıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap