• Ana Sayfa
  • Genel
  • Bitcoin yükseliş eğilimi gösteren bir golden cross’a yaklaşıyor!

Bitcoin yükseliş eğilimi gösteren bir golden cross’a yaklaşıyor!

 Bitcoin yükseliş eğilimi gösteren bir golden cross’a yaklaşıyor!
Okunuyor Bitcoin yükseliş eğilimi gösteren bir golden cross’a yaklaşıyor!

Yatırımcılar bir sonraki fiyat hareketini varsayım etmeye çalışırken, Bitcoin’in ( BTC ) rallisi 23.000 $ düzeyinin altında durmuş üzere görünüyordu. Belirsizlik karar sürerken, yatırımcıların yakından izlediği teknik göstergelerden biri de golden cross oluşumu.

Bitcoin yükseliş eğilimi gösteren bir golden cross’a yaklaşıyor!

Bitcoin Archive Twitter hesabının 26 Ocak’ta paylaştığı 50 günlük hareketli ortalama (MA) 200 günlük MA’yı aşmaya yaklaştığından, Bitcoin potansiyel bir golden cross oluşum modelinin eşiğinde.

2019’daki sonuçsal golden cross’lardan biri, varlık 5.000 $ bölgesinde süreç görürken Bitcoin’in pahasının artmasıyla sonuçlandı. Ortaya çıkan ralli, Bitcoin’in 2021’de tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan neredeyse 69.000 $’a ulaştığını gördü.

Dijital varlık piyasasının genel sıhhatine ait belirsizliğin ortasında Bitcoin ve öteki kripto para üniteleri için yeni bir boğa piyasasının başlangıcına işaret edebileceğinden, piyasa muhtemelen bu potansiyel modeli izliyor.

Genel olarak, yaklaşan golden cross oluşumu kripto para piyasası için olumlu bir işarettir ve Bitcoin için parlak bir geleceğin işareti olabilir. Birebir vakitte, öbür teknik göstergelerin kısa vadede düşüşe işaret ettiği akılda tutularak, daima bir ralliye mi yoksa yalnızca süreksiz bir kıymet artışına mı işaret etmesi ilgi cazip olacaktır.

Öte yandan, Finbold tarafından bildirildiği üzere, Bitcoin’in serveti belirsizliğini koruyor ve birinci kripto para ünitesi dehşetli mevt haçından başlıyor. Death cross, 50 günlük hareketli ortalamanın 200 günlük hareketli ortalamanın altına düşmesiyle düşüş eğilimi gösterir. Özellikle, 25 Ocak itibariyle zincir üstü datalar, Bitcoin’in tarihteki birinci bir haftalık vefat haçıyla karşı karşıya olduğunu gösterdi.

Ayrıca, kripto uzmanı Steve Courtney’nin belirttiği üzere, Bitcoin bir haftalık vefat geçişini gerçekleştirirse, göstergeler 7 Şubat’ta muhtemel bir günlük golden cross’a işaret ediyor.

Bitcoin vefat çaprazı ve altın çapraz tablosu. Kaynak: Steve Courtney

Bitcoin fiyat analizi

Basın vaktinde, Bitcoin günlük grafikte %1,5’in üzerinde yararla 23.113 dolardan süreç görüyordu. Haftalık grafikte BTC %10’dan fazla arttı.

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Bitcoin’in 23.000 $’da dirençle müsabakaya devam ettiğini ve seviyeyi aşmanın potansiyel olarak daha fazla toparlanma için yer açabileceğini belirtmekte yarar var.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap