Bu kripto ETF, 2023’te %100’ün üzerinde çıkar sağladı!

 Bu kripto ETF, 2023’te %100’ün üzerinde çıkar sağladı!
Okunuyor Bu kripto ETF, 2023’te %100’ün üzerinde çıkar sağladı!

Bir yıl süren çalkantılı bir düşüş eğiliminin akabinde, 2023’teki etkileyici kripto piyasası rallisi, borsa yatırım fonları ( ETF ) üzere ilgili eserleri etkiledi.

Bu kripto ETF, 2023’te %100’ün üzerinde kar sağladı!

Bu doğrultuda, az bilinen Valkyrie Bitcoin Miners ETF ( WGMI ), Bloomberg’in bilgilerine nazaran Ocak ayında %100’ün üzerinde yararla 2023’ün en güzel performans gösteren fonu.

ETF’nin rallisi, yatırımcılar için bir rahatlama zira WGMI, Bitcoin’in ( BTC ) yaklaşık %70 kıymet kaybetmesine neden olan genel piyasa gerilemesinden etkilenen 2022’de yaklaşık %80 kaybetti. Değişik bir biçimde, BTC 2023’te neredeyse %40 arttı.

Valkyrie Bitcoin Miners ETF’si geri döndü. Kaynak: Bloomberg

Yeni yıl performansına nazaran, ‘We Gonna Make It’ manasına gelen WGMI, bir sonraki ABD fonundan yaklaşık %25 puanlık bir boşluk olduğu düşünüldüğünde, piyasadan kopmuş görünüyor.

ETF, Bitcoin rallisinden yararlanıyor

WallachBeth Capital’de ETF’ler yöneticisi Mohit Bajaj, Bitcoin rallisinin akabinde fonların performansını perspektife koymaya çalıştı. Bajaj’a nazaran:

“Bitcoin yıldan yıla %40 arttı, bu da temel pay senetlerine olan talebi artırıyor. Artı, bu pay senetlerinin birden fazla ince süreç görüyor, “bu nedenle fazla alım olduğunda, kimi yüksek fiyat sapmalarına neden olacak.”

ETF kar dalgası, VanEck Digital Assets Mining ETF ( DAM ), VanEck Digital Transformation ETF ( DAPP ), Küresel X Blockchain ETF ( BKCH ) ve Bitwise Crypto Industry Innovators ETF ( BITQ ) %60’ın üzerinde ralli yaptı.

Madenciler iş başında

Belirsizlikle karşı karşıya kaldıktan sonra, madencilik şirketlerinin, farklı kuruluşların hayatta kalma sistemlerini benimsediği 2022’nin en düşük düzeylerinden sonra kükreyerek işlerine geri döndüğünü belirtmekte yarar var. Örneğin, Finbold tarafından bildirildiği üzere, 2022’de madenciler kripto kışının tesirlerine boyun eğdiler ve operasyonlarını sürdürmenin bir yolu olarak satışlarını ‘ HODLing ‘ halindeki tarihî stratejiden uzaklaştırdılar.

Analistler, Bitcoin rallisinin tesirinin yanı sıra, yatırımcılara son vakitlerde piyasaya vuran mümkün bir şeyi kaçırma korkusu ( FOMO ) tarafından yönlendirildiğini öne sürüyor.

FOMO hassaslığı, kripto ‘Korku ve Açgözlülük’ Endeksinin 2021’den bu yana en yüksek düzey olan 61’e ulaştığını gösteren evvelki bir Finbold raporuyla tamamlanıyor.

Son olarak, piyasa, devam eden iflas müracaatları ve FTX kripto borsasının çöküşünden kaynaklanan serpintilerle devam eden meçhullüğü görmezden geldi.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap