Bu sefer TikTok Instagram’ı kopyaladı

 Bu sefer TikTok Instagram’ı kopyaladı
Okunuyor Bu sefer TikTok Instagram’ı kopyaladı

TikTok için sosyal medya dünyasına katılan en son ünlü platform diyebiliriz. Rakiplerine oranla bir epey yeni sayılan fakat kullanıcı sayısı şimdiden ruhsal baraj kabul edilen 1 milyar kişiyi geçen TikTok, genelde rakiplerini etkileyen taraf olarak dikkat çekiyor. Bugüne kadar başta Instagram olmak üzere pek çok toplumsal medya devi tarafından özellikleri kopyalanan TikTok, bu kez özellik kopyalayan taraf oldu.

Bizzat TikTok tarafından kullanıcılarına atılan iletiyle bildirine yeni özellik, Instagram’ın yıllardır kullandığı iletileşme kurallarının birebiri. Bilindiği üzere bu vakte kadar sadece Arkadaş olarak tanımlanan bireylerle mesajlaşmanın mümkün olduğu platformda, artık dört farklı kategori ortasında tercih yapılabilecek. Buna nazaran yeni iletileşme kuralları aşağıdaki formda olacak:

Bu sefer TikTok Instagram’ı kopyaladı

Herkes: Herkes size direkt bildiri gönderebilir. Ortak arkadaşlarınızdan ve takip ettiğiniz şahıslardan gelen bildiriler Gelen Kutunuzda görünür. Takip etmediğiniz şahıslardan gelen iletiler, Bildiri isteklerinde görünür. Bu bildirileri kabul etmeyi, silmeyi yahut bildirmeyi seçebilirsiniz.

Önerilen arkadaşlar: Senkronize edilmiş Facebook arkadaşları ve telefon şahısları de dahil olmak üzere önerilen arkadaşlar size direkt ileti gönderebilir.

Ortak arkadaşlar: Sizi takip eden ve sizin de takip ettiğiniz herkes size direkt ileti gönderebilir.

Hiç kimse: Hiç kimseden direkt bildiri alamazsınız. Direkt bildiri ayarınızı Hiç kimse olarak güncellerseniz direkt bildiri alamayacağınızı unutmayın. İleti geçmişinize Gelen Kutunuzdan erişmeye devam edebilirsiniz, fakat bu sohbetlerde yeni direkt bildiriler alamazsınız.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap