Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı Nedir?

 Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı Nedir?
Okunuyor Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı Nedir?

Burun estetiklerinde yaş sınırlaması genellikle yoktur. Sadece burun kemik ve kıkırdak dokusu olgunlaşması beklenebilir. Çünkü burun estetiği direk olarak burun içerisinde yer alan kemik veya kıkırdak dokusu inceltilmesini kapsar. İşlem profesyonel estetik ve plastik merkezi tarafından uygulanır. Bu kapsamda hastalar en uygun burun şekline rinoplasti ameliyatı sonrasında kavuşuyor. Bu kapsamda burun estetikleri en kaliteli estetik işlemdir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı Nedir?

Burun estetikleri rinoplasti ameliyatları adından anlaşılacağı üzere burundaki çeşitli işlev ve estetik sorunları giderilmesidir. Bu kapsamda burun estetiği yoğun olarak tercih ediliyor. Burun estetikleri en iyi ameliyathane üzerinden uygulanır. Bu nedenle rinoplasti ameliyatlarında hastanın enfeksiyona maruz kalması söz konusu değildir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nasıl Yapılır?

Burun estetikleri rinoplasti ameliyatı öncesinde hasta şikayetleri dinlenir. Hemen sonrasında burundaki sorun fiziksel olarak incelenir. Sonrasında burun kanatlarından kesiler açılarak buradan burun içerisine giriş sağlanır. Burun içerisinden kemik veyahut kıkırdak dokusu inceltilerek buruna yeni şekli verilir. Fakat öncesinde hastaların burun estetiği fiyatları incelemesi tavsiye edilir.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Burun estetikleri burun şeklinden memnun olmayanlara uygulanır. Büyük ve küçük burun,burun ucu düşüklüğünde burun estetiği fiyatları sunulur. Bu kapsamda burun estetikleri ameliyatı burundaki sorunun büyüklüğüne göre 1 ila 8 saat aralığında tamamlanır.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetikleri sonrasında burun sümkürmesinden uzak durulmalıdır. Bu alışkanlık burun sağlığı açısından risk oluşturur. Burun estetikleri ameliyatından sonraki ilk 15 gün boyunca yüz ve göğüstü yatış pozisyonundan kaçınılmalıdır. Ameliyat sırasında burun üzerinden özel bir tampon uygulanır. Bu ürünün ameliyat sonrasında sadece doktor tarafından yerinden alınması gerekir. Bu kapsamda hastanın tamponu almasına gerek yoktur.

Burun (Rinoplasti) Estetik Ameliyatı Sonrası İyileşme Nasıl Olur?

Burun rinoplasti estetik ameliyatları sonrasında iyileşme hızlı olmayabilir. Bu kapsamda hastanın sürecin tamamlanmasını sabırla beklemesi gerekir. Rinoplasti estetik ameliyatı sonrasındaki ilk 1 ay içerisinde burundaki ödem ve morarmalar azalacaktır. 2.aydan itibaren söz konusu yan etkiler etkisini kaybedecektir. Böylece yeni burun şekli ortaya çıkacaktır. Burunun yeni biçimi tamamen ortaya çıkması ise 6 ayı bulabiliyor.

İstanbul’da Kaç Gün Kalmalı ve Kaç Gece Hastanede Kalmalıyım?

Burun estetikleri ameliyatı daha çok İstanbul üzerinden tercih ediliyor. Çünkü en kaliteli estetik ve plastik merkezleri bu ilimizden hizmetler sunuyor. Bu kapsamda burun estetikleri ameliyatınızı en kaliteli İstanbul estetik ve plastik merkezleri üzerinden yaptırabilirsiniz. Bu kapsamda ameliyattan birkaç gün öncesinde kaliteli İstanbul otelinde keyifli bir şekilde konaklayabilirsiniz. Bu aşamadan sonrasında burun estetikleri ameliyatınızın gününde özel doktor klinik merkezinde hazır olabilirsiniz. Ameliyatınız tamamlandığında ise doktor klinik merkezinden taburcu olabilirsiniz. Bu aşamadan sonrasında İstanbul otelinizden ayrılabilirsiniz. Ya da tercihiniz doğrultusunda İstanbul otelinizde birkaç gün dinlendikten sonra havayolu üzerinden yaşadığınız bölgeye dönebilirsiniz.

Hasta Ne Zaman Taburcu Olur?

Burun estetikleri ameliyatlarında hastalar genel olarak aynı günde taburcu olur. Bu kapsamda burun estetikleri ameliyatlarında hastaların özel doktor klinik merkezinde kalmasına gerek bulunmuyor. Hastalar taburcu olduktan sonra iş hayatına dönüş yapamazlar. Çünkü burundaki yan etkilerin azalması gerekir. Bu kapsamda ise hastalar ameliyattan sonraki ilk 15 günü evde dinlenerek geçirmesi gerekir.

Estetik Sonrası Hastasında Çok Ağrı Olur Mu? Morluk Ya da Şişkinlik Olur Mu?

Estetik sonrası hastasında çok ağrı meydana gelmiyor. Morluk veya şişkinlik durumu minimum düzeyde meydana geliyor. Bu kapsamda burun estetikleri ameliyatınızı güvenle olabilirsiniz. Ameliyat sonrasında verilen ilaçları düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetikleri fiyatları şehirler arasındaki estetik ve plastik merkezleri, özel hastaneler arasında farklılık gösterir. Bu nedenle yukarıda vurguladığımız üzere rinoplasti ameliyatınızı özellikle İstanbul üzerinden yaptırmanız son derece önemlidir. Bu kapsamda doktor sitesinden 7/24 rinoplasti ameliyatı randevusu alabilirsiniz.

https://www.serifyavuz.com/burun-estetigi-rinoplasti/ bilgi için hemen tıklayın.

Yorum Yap
Giriş Yap