Burun Estetiği (Rinoplasti) Neden Uygulanır?

 Burun Estetiği (Rinoplasti) Neden Uygulanır?
Okunuyor Burun Estetiği (Rinoplasti) Neden Uygulanır?

Burun estetiği uygulaması, sadece ülkemizde değil tüm dünya da en çok ilgi gören estetik uygulamalarındandır. Tıp dilinde rinoplasti olarak adlandırılmaktadır. Rinoplasti uygulaması, teknolojinin de gelişmesiyle, daha güvenilir ve daha geliştirilmesiyle de daha kolay yapılmaktadır.

Ameliyat yapılmadan önce uzman hekimler tarafından, kişinin yüz yapısına uygun burun şekli planlanır. Burun ameliyatında, yapılan en ufak yanlış işlem bile kişinin bazı sorunlarla karşı karşıya kalmasına neden olur. Bu yüz yapılacak olan estetiği mutlaka ama mutlaka uzman hekimler tarafından yapılması gerekir. Detaylı bir araştırma yapmak yeterli olmayacaktır. Uzman olmayan kişiler, burun estetiği fiyatlarını düşük tutarak hastaları mağdur edebiliyor.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Rinoplasti uygulamasının yöntemleri, geliştirilmeye devam ediyor. Estetiğe olan ilgi ise oldukça fazla. Kimisi burun şeklini veya yapısını beğenmediği için başvururken kimisi de sağlık sorunlarının meydana gelmesinden kaynaklı olarak başvurmaktadır. Uzman doktorlar tarafından yapılan burun estetiği uygulaması, ön görüşmede kişiye yapılacak olan burun şekli ve yapısına bakılır ve hastanın yüz hatlarına uygun yönteme karar verilir. Dolgu uygulamasındaki gibi geçici ve her yıl yapılması gereken bir uygulama değildir. Kalıcıdır ve tekrarlanması gerekmez. Açık ve kapalı olmak üzere iki yöntemi bulunmaktadır.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

İster kadın ister erkek fark etmez. Her ikisi de yaptırabileceği bir uygulamadır. Genel anestezi ile ameliyat ortamında yapılması gereken bir uygulamadır. Aynı zamanda ameliyathane hijyenik olmasına dikkat edilmeli. Ameliyat öncesi hastanın burun analizi yapılır ve ameliyat gününe karar verilerek işlem yapılır.

Kimlere Uygulanır?

Pek çok kişinin başvurduğu bir güzellik uygulaması olan rinoplasti, isteyen herkes yaptırabilir. Başta burnundan kaynaklı olarak sağlık sorunu bulunan kişiler ve ardından burun şeklini beğenmeyen kişilerin başvurduğu bir estetik uygulamasıdır. İşlem için 18 yaşını doldurmak yeterli olacaktır. 18 yaşını doldurmamış olan çocuklara işlem yapılmaz.

Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Estetik uygulamalarında sadece ülkemizde değil tüm dünyada da ilk sırada olan bir güzellik uygulamasıdır. Burun yapısını yeniden şekillendirmek için yapılan bir operasyondur. Ancak burun yapısını şekillendirmeden çok sağlık sorunlarından kaynaklı olarak zorunlu halde yapılır. Burun estetiği için herhangi bir sınırlandırma yoktur. Burun yapısını şekillendirmek ve sağlık sorunu olan herkese yapılan bir uygulamadır.

Burun Estetiği Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Rinoplasti operasyonu yapılmadan önce yapılması gereken bazı durumlar mevcuttur. Bunların başında ise uzman bir hekim ile ön görüşme yapmaktır. Ön görüşmede burun estetiği fiyatları sorulmalıdır. Aksi takdirde işlem sonrası hasta, bir sürpriz ile karşı karşıya kalabilir. Bunların yanı sıra hasta, ameliyattan 1 gün önce duş almalı ve makyaj yapmamalıdır. Hasta kendini psikolojik olarak da hazır hissetmelidir.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Rinoplasti operasyonundan birkaç saat sonra hasta taburcu edilir. Ancak rutin hayatına hemen dönemez. Yüzde ve burunda şişlik ve morluk meydana gelecektir. Ameliyat sonrası şişiğin ve morluğun inmesi için buz uygulaması yapılmalıdır. Yaklaşık 1 ay boyunca gözlük takılmamalı, deniz ve spora gidilmemelidir. 3. gün rutin hayata dönülebilir ancak burnun darbe almamasına dikkat edilmelidir.

Burun Estetiği Fiyatları 

Rinoplasti uygulamasının, açık ve kapalı olmak üzere iki farklı uygulama yöntemine sahiptir. Kişiye uygun olan yönteme ise doktor tarafından karar verilir. Doktorun, yapacağı ve uygulayacağı yöntem fiyatta bir değişikliğe neden olmaktadır. Genel olarak da fiyat bilgisi değişkenlik gösteren bir durum olduğundan dolayı burun estetiği fiyatları hakkında net bir fiyat aralığı vermek mümkün değil. Hastayı mağdur edebilecek olan bir durum olduğundan dolayı fiyat bilgisi vermek doğru olmayacaktır.

https://www.sapphirehealthclinic.com/tr/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

 

Yorum Yap
Giriş Yap