• Ana Sayfa
  • Genel
  • Büyüklük karşılaştırması: One UI mı yoksa MIUI mi? İşte görsellerle cevabı!

Büyüklük karşılaştırması: One UI mı yoksa MIUI mi? İşte görsellerle cevabı!

 Büyüklük karşılaştırması: One UI mı yoksa MIUI mi? İşte görsellerle cevabı!
Okunuyor Büyüklük karşılaştırması: One UI mı yoksa MIUI mi? İşte görsellerle cevabı!

Xiaomi MIUI 14 ve Samsung One UI 5.0, birçok akıllı telefon kullanıcısının severek kullandığı arayüzler. Her iki üreticinin sunduğu bu Android arayüzü eşsiz bir dizi özellikleri kullanıcılara sunuyor. Lakin satın alabileceğiniz paranın hakkını verecek olan sizce hangisidir? Bu sorunun cevabını sizlere görsellerle veriyoruz.

Not: Soldaki görseller MIUI iken sağdaki görseller One UI arayüzüne aittir.

Kilit Ekranı

Xiaomi MIUI 14 ile yalnızca birkaç kısayol sunarken, Samsung One UI 5.0 widget’lar üzere farklı kısayolu sunabiliyor. Samsung’un kilit ekranında sunduğu bu ekstra kısayolları Xiaomi yalnızca temalarla sunuyor. Burada kazanan Samsung oluyor.

Samsung:1

Xiaomi:0

Hızlı Ayarlar/Kontrol Merkezi

Kontrol Merkezi olarak da bilinen Süratli Ayarlar, ekranınızı üstten aşağıya hakikat kaydırdığınızda görünen sayfadır. Telefonun Wi-Fi, Bluetooth ve başka genel fonksiyonlarını devre dışı bırakma yahut aktifleştirme sayfası da diyebiliriz.

Xiaomi MIUI 14’de, ellerinizin açısına bağlı olarak daha düzgün ve daha büyük bir döşeme tertibi sunarken, Samsung One UI 5.0 ise daha fazla döşeme bulunduruyor. Burada Samsung biraz estetikten uzak kaldığı için kaybediyor.

Samsung:1

Xiaomi:1

Telefon uygulaması

Göründüğü üzere, MIUI 14’teki sekmelerin üstte ve One UI 5.0’daki sekmelerin ise altta olduğu görülebiliyor. Aslında altta olması dışında epeyce misal görünüyorlar. Fakat MIUI, davet günlüklerini çevirici ile birlikte görüntülerken, One UI’de maalesef başka bir sekmede bulunmakta. Burada kazanan çıkmıyor.

Samsung:1

Xiaomi:1

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap