• Ana Sayfa
  • Genel
  • Cardano takımı, Ethereum yan zincirinin halka açık test ağını başlattı

Cardano takımı, Ethereum yan zincirinin halka açık test ağını başlattı

 Cardano takımı, Ethereum yan zincirinin halka açık test ağını başlattı
Okunuyor Cardano takımı, Ethereum yan zincirinin halka açık test ağını başlattı

Cardano ( ADA ) ekosistem geliştiricisi Input Output, grubunun en son başarılarından birinde, yan zincirler oluşturmak için araç setinin piyasaya sürülmesinin akabinde Ethereum ( ETH ) yan zinciri için büsbütün fonksiyonel bir genel test ağı başlattı.

Cardano grubu, Ethereum yan zincirinin halka açık test ağını başlattı

Ekibin 7 Şubat’ta Twitter’da yaptığı duyuruya nazaran, Cardano’nun Ethereum Sanal Makinesi’nin (EVM) üzerine kurulan kavram ispatı yan zincirinin halka açık test ağı, direkt Input Output tarafından geliştirilen çeşidinin birinci ağı.

Duyuruya nazaran, bu kavram ispatı test ağı geçicidir ve “pilot kademesinde sistemli olarak tekrar başlatılacaktır”, lakin “nihayetinde bir topluluk kaynağı olması amaçlanmıştır ve geliştiricileri ve SPO’ları dahil olmaya ve işbirliği yapmaya teşvik ediyoruz.”

Bunu göz önünde bulunduran grup, yakında bir eğitim görüntüsü serisiyle devam edeceğini ve ayrıyeten halkın yan zincir araç grubu hakkındaki sorularını yanıtlamak için bir Discord sahnesine mesken sahipliği yapacağını ve ilgilenen herkesi sorularını yorumlara ve # kısmına göndermeye yönlendireceğini söyledi.

Daha fazla birlikte çalışabilirlik

Ethereum ve Cardano ağlarının bu halde birleştirilmesinin birinci sefer olmadığını da not etmek değerlidir. Ağustos 2021’de, blok zinciri geliştirme firması dcSpark tarafından bir yan zincir projesi Milkomeda başlatıldı ve EVM uyumlu akıllı mukavelelerin Cardano ana ağından yürütülmesine müsaade verildi.

O vakitten beri, ismi birlikte çalışabilirlik vizyonunu (“Samanyolu” ve “Andromeda”) gösteren yan zincir, ağ üzerinden yaklaşık 10 milyon süreci ve 100.000’i aşan kripto cüzdan sayısını kaydederek muvaffakiyetle çalışıyor.

Diğer geliştirme çabaları

Bu ortada, Cardano grubu, ağındaki akıllı mukavelelerin sayısı 5.000’i aştığı için, GitHub geliştirme etkinliğinde ikinci sırayı alarak ve piyasa kapitalizasyonunu kıymetlendirerek önde gelen akıllı mukavele kripto projeleri ortasında ikinci sırada yer alarak ekosistemin gelişimi üzerinde sıkı çalışmaya devam ediyor.

Bunun da ötesinde, Cardano, Mayıs 2022’den beri görülmeyen süreç numaralarını kaydederek ve mahallî token fiyatının yakın gelecekte kıymetli bir artışa şahit olabileceğini öne sürerek son dokuz aydaki en yüksek balina faaliyeti oranını kaydetti.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap