ChatGPT dayanağını alan Bing gümbür gümbür geliyor!

 ChatGPT dayanağını alan Bing gümbür gümbür geliyor!
Okunuyor ChatGPT dayanağını alan Bing gümbür gümbür geliyor!

Teknolojinin en hoş yanı; daima, bitmez bir güçle gelişmesi ve her kezinde yeninin eskiyi yenmesidir. Bu bazen uzun sürer, bazen kısa fakat geçmişe baktığımız vakit yeni markaların eski markaları, yeni teknolojilerin eski teknolojileri ezip geçtiğini çok sefer gördük. İşte tahminen de yeniden bu türlü bir periyotta tanıklık ediyor olabiliriz.

Arama motoru denildiğinde akla gelen birinci isim olan Google, uzun yıllardır bu kesimin de en büyük ismi pozisyonunda. Birinci yıllarda karşısında duran ve aslında geçmişi Google kadar eski olan Bing ise ilerleyen yıllarda gerilemiş ve rakibi karşısında daha fazla dayanamaz bir duruma düşmüştü. Lakin son vakitlerde ortaya çıkan ChatGPT furyası işleri aksine çevirebilir.

ChatGPT takviyesini alan Bing gümbür gümbür geliyor!

Open AI firmasının destekçilerinden biri olan Microsoft, ChatGPT’yi Bing’e entegre etme konusunda şirket ile anlaşınca bir anda gerisine büyük bir rüzgar almış oldu.

8 Şubat günü tanıtımı yapılan ChatGPT takviyeli Bing için ön kullanım taleplerini almaya başlayan Amerikalı teknoloji devi, daha birinci günden 1 milyon talep aldığını bu sayının 2. Gün itibariyle 2 milyonu geçtiğini duyurdu. Sadece bu durum bile ChatGPT takviyeli Bing’e gösterilen ilginin delili olabilir. Lakin asıl durumu Bing’in ChatGPT takviyeli sürümünün genel kullanıma açılmasıyla göreceğiz.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap