• Ana Sayfa
  • Genel
  • ChatGPT’den Bitcoin’i 1920’lerin gangsteri üzere açıklamasını istedik. Sonuç çok komik!

ChatGPT’den Bitcoin’i 1920’lerin gangsteri üzere açıklamasını istedik. Sonuç çok komik!

 ChatGPT’den Bitcoin’i 1920’lerin gangsteri üzere açıklamasını istedik. Sonuç çok komik!
Okunuyor ChatGPT’den Bitcoin’i 1920’lerin gangsteri üzere açıklamasını istedik. Sonuç çok komik!

Metin tabanlı yapay zeka ( AI ) platformu ChatGPT… Beşerler onu latifeler, şiirler, öyküler, kripto para ünitesi fiyatlarıyla ilgili varsayımlar ve hatta Bitcoin’i açıklamak dahil her türlü şeyi yazmak için kullanabileceklerini keşfetmeye devam ediyor ve bugünlerde çok tanınan.

ChatGPT’den Bitcoin’i 1920’lerin gangsteri üzere açıklamasını istedik. Sonuç çok komik!

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Komitesi’nin ( SEC ) kripto ticaret platformu Kraken’i ABD’deki staking hizmetlerini kapatmaya zorlamasıyla kripto alanına yapılan en son darbenin akabinde biraz ışık tutmak için, ChatGPT’den açıklamasını istedik. Bunu 1920’lerden bir gangster usulünde yapmasını istedik.

Tesadüf yapıtı, yapay zeka çok âlâ bir iş çıkardı; kelam dağarcığını, anlatım biçimini, içeriği ve cümle tarzını, o devirde Amerikan ortamına damgasını vuran ‘kükreyen yirmiler’ devrinden organize cürüm örgütlerinin yer aldığı sinema ve dizilerinkine benzeri biçimde kullandı.

Bir gangster üzere söylüyorum

İlk olarak, ChatGPT mevzuyu ustalıkla tanıttı ve metni 1920’lerin gangster şekliyle yazmayı zorladı:

“Pekala işveren, senin için açıklamama müsaade ver. Bitcoin, sakladığımız bu nakit zulası üzeredir, bakın. Yalnızca kasa üzere fizikî bir yerde olmak yerine büsbütün dijital, anladınız mı? Tıpkı olağan para üzere, onu bir şeyler satın almak için kullanabilirsiniz, lakin birkaç değerli fark var.”

Yapay zeka, yetenekli bir öykü anlatıcısı üzere, bir mafya için ilişkilendirilebilir ve kolay tabirler kullanarak bu cins paranın temel yararlarını açıklamaya devam etti:

“Öncelikle, büsbütün anonim. Süreçleri kimin yaptığını kimse bilmiyor, bu da onu bizim için epeyce tatlı bir nizam haline getiriyor. İkincisi, merkezi olmayan, yani sorumlu bir kişi yahut banka yok, hepsi onu kullanan beşerler tarafından yönetiliyor, anladın mı? Pekala en düzgün kısım? Alışılmış ki büsbütün izlenemez olması. Hiçbir hükümet, hiçbir banka, hiç kimse Bitcoinlerin nereden geldiğini yahut nereye gittiği takip edilemez. Güya kendi küçük gölge iktisadımızı yönetiyoruz.”

Son olarak, 1920’lerin dikkatli bir gangsteri üzere, ChatGPT hayali işverenini Bitcoin ile uğraşmanın potansiyel risklerini anlamanın ehemmiyeti konusunda uyarırken tıpkı vakitte avantajlarını yineliyor:

“Şimdi, bir bitcoin’in kıymeti tıpkı borsa üzere değişebilir, bu yüzden ona göz kulak olmalısınız. Lakin kartlarınızı hakikat oynarsanız, sahiden hoş bir ödeme alabilirsiniz. Yalnızca unutma, bu riskli bir oyun ve dikkatli olmalısın, yoksa her şeyini kaybedebilirsin.”

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap