• Ana Sayfa
  • Seo
  • Chrome’un yeni özelliği, internet kullanıcılarının işini bir epey kolaylaştıracak

Chrome’un yeni özelliği, internet kullanıcılarının işini bir epey kolaylaştıracak

 Chrome’un yeni özelliği, internet kullanıcılarının işini bir epey kolaylaştıracak
Okunuyor Chrome’un yeni özelliği, internet kullanıcılarının işini bir epey kolaylaştıracak

Google Chrome temelli Chromium tarayıcısının geliştiricileri, kullanıcıların mevcut sekmeleri süratli bir formda kapatmasını sağlayacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyorlar. Yapılan kod değişikliği ile Chrome, sekme çubuğundaki başlığa çift tıklama yaparak mevcut sekmeleri kapatma imkanı sunacak. Bununla birlikte Microsoft Edge ve Vivaldi üzere birtakım tarayıcılarda da misal bir fonksiyonun esasen var olduğunu ve açıkçası Google’ın bu mevzuda biraz geride kaldığını da belirtmek isteriz.

Halihazırda, Chrome kullanıcıları, sekmeleri kapatmak için X simgesini, Ctrl (veya Cmd) + W klavye kısayolunu yahut fare orta düğmesini kullanabiliyorlar. Lakin yeni özellik sayesinde kullanıcılar daha süratli ve pratik bir biçimde sekmeleri kapatabilecekler. Gerçekten birçok insan, çift tıklamanın bu saydığımız her iki prosedürden de çok daha pratik olduğunu düşünüyor.

Chrome’un yeni özelliği, internet kullanıcılarının işini bir epey kolaylaştıracak

Google Chrome, dünya genelinde en tanınan web tarayıcılarından biri, hatta birincisi. Bu nedenle, tarayıcının daha kullanıcı dostu hale getirilmesi için küçük özelliklerin eklenmesi epeyce değerli.

Henüz güncelleme yayınlanmadığından, bu özelliği kullanmak için bir mühlet daha beklemek gerekiyor. Fakat, çabucak bu özelliği kullanmak isteyenler, üçüncü parti eklentiler kullanarak mevcut seçenekleri değiştirebilirler. Double Click Closes Tab üzere kimi eklentiler, sekmeleri daha süratli kapatabilmenizi sağlayan seçenekler sunacaktır. Lakin şayet aceleniz yoksa, bir müddet daha bekleyip yepyeni özellikleri beklemeniz daha gerçek olabilir.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap