Clubhouse Nedir Clubhouse ücretsiz Davetiye

 Clubhouse Nedir Clubhouse ücretsiz Davetiye
Okunuyor Clubhouse Nedir Clubhouse ücretsiz Davetiye

Clubhouse

Son dönemlerde sosyal medya uygulamaları arasına çok duyduğumuz bir isim de dahil oldu; Clubhouse. Günümüzde, dijital teknoloji devrinin yakın takipçisi olan insanların son derece merakla araştırma yaptığı bu uygulamada; mesajlaşma yok, chat yok, beğeni yok, yorum bırakma yok, görüntü ya da görüntülü konuşma yok, kayıt yok ve yalnızca ses var. Yani geleneksel ve popüler sosyal medya platformlarının hiçbiriyle benzerliği bulunmamakta.

Şu an sadece İOS kullanıcılarının akıllı telefonlarına indirebilme imkanı sunulan Clubhouse’un kullanımı nasıl, üyelik nasıl alınır ve davetiye zorunluluğu insanlar tarafından sıkça merak edilmekte. Birbirinden farklı sohbet odaları içerisinde, kullanıcılara sesli bir şekilde iletişim kurma imkanı sağlayan Clubhouse sosyal medyada kullanıcılar tarafından çok fazla talep görmekte.

clubhouse üyelik

clubhouse üyelik

Clubhouse Nedir ?

İnsanların konularına göre odalar kurarak toplu bir şekilde iletişim kurma imkanı bulduğu Clubhouse, hızla kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Sadece İOS kullanıcılarının birbirine davet atma sistemiyle kullanabildiği bu uygulama, Alpha Exploration Co. yazılım şirketi tarafından geliştirilmiş olup, sesli sohbet odaları sayesinde insanların birbirleri ile etkileşim kurmasını sağlayan bir sosyal medya platformudur.

Clubhouse, kullanıcılarına; yazıların, görsellerin ya da videoların olmadığı ve tabiri caizse tüm bu kirlilikten uzak, minimal bir sosyal medya platformu sunuyor. Bir başka biçimde anlatacak olursak, alışılagelmiş sosyal medya platformlarında olan, herkesin gizli bir şekilde ya da açık olarak yorumlar yazıp, uzlaşmaya bir türlü varılamayan ortam artık bu mecrada yok. Bu mecrada amaçlanan şey; ortada olan bir fikir üzerine konuşma ya da fikir üretip, bunları yetkin insanlarla, samimi ve düzeyli bir şekilde paylaşabilme motivasyonu sağlamak.

Clubhouse Nasıl Kullanılır ?

Clubhouse kullanan bir arkadaşınız varsa o kişilere bildirim gönderen Clubhouse, arkadaşlarınızın size davet göndermesi sonucu bekleme sırasından alıp direkt üye yapıyor. Eğer siz birini davet etmek isterseniz de; uygulamanın arayüzünde bulunan e-mail logosuna tıklıyorsunuz ve arama alanındaki telefon numarası üzerinden aramanız gerekiyor. Sonrasında invite yazısına tıklayarak davetiyenizi göndermiş oluyorsunuz. Daha sonrasında uygulama için profil fotoğrafı seçip, istediğiniz arkadaşınızı takip etmeye başlayabilirsiniz. Ardından uygulama sizin karşınıza ilgi alanınız olan konuları çıkarmak amaçlı seçenekler sunuyor ve siz de bu seçenekler sayesinde ilgi alanınızı belirliyorsunuz. Bu doğrultuda siz de ilgi alanınıza göre kişileri ya da kulüpleri takip edebilirsiniz.

Clubhouse Nasıl Üyelik Açılır ?

Şu anlık yalnızca İOS kullanıcılarının erişim sağlayabildiği Clubhouse uygulamasını indirdikten sonra giriş yapabilmek için; ilk başta telefon numaranızı giriyorsunuz ve ardından sizin telefonunuza sms ile gönderilecek olan doğrulama koduyla hesabınızı doğruladıktan sonra, ad, soyad yazmanız isteniyor. Sonrasında bir kullanıcı adı oluşturuyorsunuz ve akabinde Clubhouse sizi üye yapabilmek adına beklemeye alıyor. Eğer sizin de Clubhouse kullanmakta olan bir arkadaşınız varsa o kişilerin hesaplarına, sizin Clubhouse’a katılmak istediğinize dair bir bildirim gönderiliyor. Davet giden arkadaşlarınızdan bir tanesi, kendisine gelen bu bildirim sayesinde size davet attığı zaman sizi bekleme listesinden kurtarmış oluyor. Böylece beklemeden ve vakit geçmeden, arkadaşınızın gönderdiği davetiye ile Clubhouse uygulamasına üye olabilme imkanı yakalıyorsunuz.

Clubhouse Nasıl Davetiye Alınır ?

Clubhouse uygulamasına beklemeden katılım sağlayabilmek için davetiye şart demiştik. Fakat clubhouse kullanan bir yakınınız ya da arkadaşınız yoksa bunun da bir kaç yolu bulunmakta. Bunlardan birincisi ve en pratik yolu uygulamayı hali hazırda kullanan bir kişiden bireysel davetiye göndermesini beklemek.

Her üyenin, yeni üye kazandırmak için 2 davetiye gönderme hakkı bulunuyor. Arkadaşlarınız bu davetiye haklarını bitirmediyse sizi de davetle üye yapabilirler. Kullanan arkadaşınız yok ise; Twitter, Instagram gibi sosyal mecralardan davetiye arayışına geçmeniz sonucu #clubhouse etiketiyle davet bulabilirsiniz.

Kaynak : https://www.interaktifplus.com.tr/clubhouse-nedir-clubhouse-programi.html

Yorum Yap
Giriş Yap