• Ana Sayfa
  • Genel
  • Do Kwon, o bankanın yardımıyla devasa Bitcoin stokunu nakde çevirdi!

Do Kwon, o bankanın yardımıyla devasa Bitcoin stokunu nakde çevirdi!

 Do Kwon, o bankanın yardımıyla devasa Bitcoin stokunu nakde çevirdi!
Okunuyor Do Kwon, o bankanın yardımıyla devasa Bitcoin stokunu nakde çevirdi!

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Komitesi ( SEC ), çöken Terra ( LUNA ) ekosisteminin ardındaki şirket Terraform Labs’ın kurucusuna yönelik resmi suçlamaya nazaran, Do Kwon’un devasa Bitcoin ( BTC ) rezervinin bir kısmını kullandığını argüman ediyor.

Do Kwon, o bankanın yardımıyla devasa Bitcoin stokunu nakde çevirdi!

ABD düzenleyicisi, onu yatırımcıları yanıltmakla suçlamanın yanı sıra, Bloomberg tarafından Şubat ayında yayınlanan bir rapora nazaran, Do Kwon’un başarısız olan blockchain projesinden 10.000’den fazla Bitcoin aktardığını ve bunun bir kısmını bir İsviçre bankası aracılığıyla nakde çevirdiğini de belirtti.

SEC’in iddiaları

Şikayet, SEC’in Kwon ve Terraform Labs’ı yarattıkları kripto para üniteleriyle ilgili dolandırıcılıkla suçladığını ve bunun da yatırımcının en az 40 milyar dolar kaybetmesine yol açtığını ve 10.000’den fazla BTC’yi rastgele bir kriptodan uzakta soğuk bir kripto cüzdanında sakladığını belirtiyor.

Ayrıca ajans, sanıkların cüzdandaki bu varlıkları “Mayıs 2022’den bu yana periyodik olarak” İsviçre merkezli açıklanmayan bir finans kuruluşuna göndererek nakde çevirdiğini (ve aktarmaya devam ettiğini) söyledi.

SEC, “Haziran 2022 ile bu şikayetin tarihi ortasında, bu İsviçre bankasından 100 milyon doların üzerinde fiat para ünitesi çekildi” dedi.

LUNC acı çekerken Kwon’u hür bırakın

Reddine karşın, Do Kwon, Güney Kore’nin, Güney Koreli yetkililerin Avrupa’yı ziyaret etmesine yol açan Sırbistan’daki muhtemel saklanma yerini tespit etmesi ve Interpol’ün kırmızı bültenine yerleştirilmesinin akabinde tutuklama buyruğu çıkarmasından sonra hala kaçak durumda. ülke onu bulma eforu içinde.

Bu ortada, ABD mali gözlemcisinin Do Kwon’u resmi olarak fiyatlandırdığı haberi , eski Terra ağının yine markalanan mahallî kripto para ünitesi Terra Classic’in ( LUNC ) piyasa kıymetini 1 milyar dolar düzeyinin altına itti ve bu da bir yılda 50 milyon doların üzerinde bir kaybı temsil ediyor.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap