Dudak Dolgusu ve Avantajları Nelerdir?

 Dudak Dolgusu ve Avantajları Nelerdir?
Okunuyor Dudak Dolgusu ve Avantajları Nelerdir?

Dudak dolgusu kaslara uygulanan ve kasılıp gevşemeyi engelleyen bir tedavi yöntemidir. Dolgun dudaklara sahip olmak için yapılan bu yöntem dudak dolgusudur. Dudak dolgusu uygulamasında hyaluronik asit içeren dolgu maddeleri dudaklara enjekte edilerek dudakların hacimleşmesi ve dolgunlaşması sağlanır.

Dudak Dolgusu Ne Amaçla Yapılır?

Dudak yapısına şekil vermek maksadı ile yapılan dudakların iç kısmı ve etrafını dudak dolgusu için dermal dolgu enjekte edilmesi işlemidir. Dudağa hacim kazandırılmak için uygulanır.

Hangi Durumlarda Dudak Dolgusu Uygulanır?

Dudakların incelmesi şeklinde ve etrafında çizgilenmesinden rahatsız olan kişilere uygulanır. Dolgu sayesinde dudak hacimleşir ve şekillenir simetrik duruma getirilir.

Dudak dolgusu Kimlere Yapılır?

Dudakları ince çizgili ya da kırışık veya asimetrik olan bireylere istenilen dudak görüntüsünü sağlamak için yapılmış olan estetik bir yöntemdir.

Dudak Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Dudak dolgusunun avantajları arasında dudak yeniden şekillenebilir hızlı kolay ve ağrısız bir işlemdir. Doğal görünümlü sonuçlar elde edilir. Dudak dolgusunda sentetik olmayan dolgu malzemesi kullanılır.

Burun Dolgusu Nedir?

Rinoplasti olarak bilinen burun dolgusu işlemi burundaki şekil bozukluklarını düzeltmek için kullanılan bir yöntemdir.

Burun Dolgusu nasıl yapılır?

Özel dolgu maddelerinin burun deri altına iğne yardımı ile enjekte edilmesi yöntemiyle yapılan bir uygulamadır. Bu operasyon ile burundaki asimetriler ve burun kemerindeki çöküntüler düzelir. Cerrahi bir uygulama değildir deride kesi oluşmaz.

Burun Dolgusu Neleri Yok Eder?

Dolgu uygulaması sonrasında burun sırtındaki eğrilikler burun ucu kaldırma gibi küçük şekil bozuklukların düzeltilmesi sağlanır. Burun dolgusu bunları yok eder.

Burun Dolgusunun avantajları nelerdir?

Burun dolgusunun avantajları arasında deri üzerinde ameliyat kesesi uygulanmadan dikişsiz yapılan uygulamada ağrı ve acı hissedilmez. Kısmen estetik bir tedavi yöntem olması ile beraber kalıcı bir işlem olmadığı için beğenilmediği zaman vazgeçmek kolaydır.

Burun Dolgusunun etkisi ne kadar sürer?

Burun dolgusu uygulandıktan sonra etkisi 6 ay ile bir sene, yağ enjeksiyonu ile uygulanırsa 2 ya da 3 sene, kök hücre destekli yağ enjeksiyonu ile yapılırsa yaklaşık olarak 5 sene etkisi devam eder.

Çene Dolgusu (Jawline) Nedir?

Özel dolgu içeriklerinin çeneye enjekte edilmesi ile beraber çenenin istenen görünüme ulaştırılması işlemidir. Dolgu ile düzeltilebilir nitelikte bir çene bozukluğu olan tüm bireylerde çene duygusu uygulanır.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çene dolgusu öncesinde hastaya lokal anestezi krem sürülür. Krem sayesinde hastanın acı hissetmemesi sağlanır. Daha sonra ufak ince uçlu iğneler ve kanüller yardımıyla dolgu malzemesi işlemin yapılacağı bölgeye enjekte edilir.

Neden Uygulanır?

Çenenin uç kısmının daha belirgin olmaması ya da olması gerekenden daha geride olması yüzde hoş olmayan bir görüntüye sebep olur. Ayrıca elmacık kemikleri burun ya da alın gibi yüzün diğer kısımları olduğundan daha büyük görünebilir. Bu problemin ortadan kaldırılması için çene dolgusu uygulanır.

Çene dolgusuna neden ihtiyaç duyarız?

Çene ucunun geride olması sivri olması geniş olması ya da asimetrik sorunların ortaya çıkmasında çene dolgusu uygulanır. Aynı zamanda çene hattının kaybetmiş olduğu belirginliği yeniden kazanmak sarkık problemlerin önüne geçmek ve derin gamzeleri olan kişilerde hoş olmayan sorunlar giderildiği için ihtiyaç duyulur.

Çene Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Çene dolgusu kısa bir işlem olması sebebiyle uzun zaman ayırmayı gerektirmeyen bir yöntemdir. Çene hattının belirginleştirilmesi ile bireye daha genç bir yüz görünümü kazandırılır. Yüz şekli ile uyumlu olacak çene görünümünün oluşturulmasına olanak sağlar. Çene ucu geride olan bireylerde tek seansta ideal çene şeklinin oluşturulması sağlanır.

 

 

 

Yorum Yap
Giriş Yap