Efsane Olan Dota2 Amacı Nedir Nasıl Oynanır ?

 Efsane Olan Dota2 Amacı Nedir Nasıl Oynanır ?
Okunuyor Efsane Olan Dota2 Amacı Nedir Nasıl Oynanır ?

Dota 2, Steam’de en çok oynanan oyundur ve Valve tarafından geliştirilmiştir. Bu oyunun asıl amacı çok basit. O sizinkini yok etmeden önce düşmanın merkez üssünü yok edin. Dota 2, Valve tarafından geliştirilen ve 2013 yılında piyasaya sürülen bir MOBA takım strateji oyunudur.

Oyunun amacı, oyun boyunca düşman takımın (eski) üslerini yok etmek için öğeleri kullanarak seviye atlamak ve güçlenmektir. Siz ve dört takım arkadaşınız, çeşitli kahramanlardan oluşan yaklaşık 123 oynanabilir kahraman arasından seçim yapın. Oyun sırasında yaptığınız her hareket stratejik olarak önemlidir.

Takımınıza avantaj sağlamak için ne yapacağınıza karar verirken, rakibinizin avantaj elde etmesini engellemek için de hareketlerini yorumlamanız gerekir. Bunun çok fazla beyin gücü gerektireceğini düşünebilirsiniz, ama endişelenmeyin.

Dota 2’nin haritası iki düzleme ayrılmıştır: Radiant ve Dire. Radyant soldadır ve canlı yeşil bir temaya sahiptir. Sol üstten sağ alta çapraz olarak akan nehrin sağ tarafı acil nehirdir. Radiant’tan farklı olarak, oldukça cansızdır.

Harita ayrıca üç koridora bölünmüştür: üst, orta ve alt. Koridorlar arasındaki alan, tarafsız bir ormancı kampını içerir. Takımda her koridorda 3 kule vardır. Bu kuleler, düşman minyonları veya kahramanları menzil içindeyken otomatik saldırı yapma yeteneğine sahiptir.

Safelanes adı verilen güvenli koridorlar, Radiant alanının alt kısmında ve Dire alanının üst kısmında bulunabilir. Dota 2’de 123 oynanabilir kahraman vardır. Her kahramanın kendine özel yeteneği vardır. Bazı kahramanlar, bazı kahramanların doğal antileri olduğundan, bu, oyundaki her maçı benzersiz kılar.

Ayrıca oluşturduğunuz takım kompozisyonunun sinerjisine bağlı olarak kahramanlar oyuna daha fazla katkı sağlayabilir. Rünler haritada periyodik olarak görünür ve onları alan oyuncuya veya takıma bonuslar sağlar.

Haritada her takımın nehrinde 2 ve ormanda 1 olmak üzere 4 run noktası vardır. Oyunun başlangıcında, Ödül Avcısı Rünleri belirli Runepoint’lerde belirir ve tüm takım arkadaşlarına ekstra altın verir. İlk runeden sonra, her 3 dakikada bir orman rune noktasında belirir. Buff Rune, sabah 6’da nehirdeki iki koğuş noktasından birinde rastgele ortaya çıkacaktır. Bundan sonra periyodik olarak açılır.

Yorum Yap
Giriş Yap