Elektrikli Araba Modelleri Hangileridir?

Okunuyor Elektrikli Araba Modelleri Hangileridir?

Elektrikli Araba Modelleri Hangileridir? İşte Elektrikli Otomobiller…

Elektrikli Araba Modelleri Hangileridir? Teknolojinin gelişmesi gündelik hayatımızda pek çok değişikliğe sebep olmuştur. Özellikle son yıllarda telefonlarda, arabalarda ve elektronik ev aletlerinde pek çok değişme ve gelişme söz konusu olmuştur. Bunlardan biri de elektrikli otomobillerdir. Son yıllarda çok sayıda elektrikli otomobil ortaya çıkmıştır. Neredeyse her markanın elektrikli araba modeli çıkmıştır. Bu arabalar benzine nazaran daha az masraflıdır. Aynı zamanda çok şık bir tasarıma sahip olmasından dolayı da çok fazla dikkat çekmektedir. Son yıllarda elektrikli otomobiller daha çok tercih edilmektedir. Kolay şarj olabilme özellikleri ile de herkesin beğenisini kazanmış çok sayıda elektrikli otomobil mevcuttur. Her markada en az bir seri elektrikli otomobil bulmak mümkündür.

Elektrikli Araba Modelleri Nelerdir?

Tesla Model 3 Otomobil

Elektrikli Araba Tesla Model 3

Tesla arabaları arasında pek çok elektrikli otomobile rastlamak mümkündür. Teslanın geçmiş yıllarda piyasaya sürdüğü Model S ve Model X arabaları elektrikli otomobil konusunda çok büyük bir ilgi toplamıştır. Daha sonra ise yeni çıkarılan Model 3 elektrikli otomobili ile büyük bir ilgi toplamıştır. Bu elektrikli araba modelinin fiyatı 35 bin dolardan başlamaktadır. Model 3 elektrikli otomobilinin menzili ise yaklaşık olarak 360 km olmaktadır. Tesla Model 3 arabası Avrupa içerisinde en çok satılan araba modelleri arasında yer almaktadır.

Elektrikli Araba Mitsubishi Outlander

Elektrikli otomobiller arasında en çok bilinen ve tercih edilen araçlar arasında ilk sıralarda yer alan bir otomobil olmuştur. Neredeyse 2 3 yıldır Avrupa’da en çok tercih edilen elektrikli otomobillerden biri olmayı başarmış oldukça önemli bir otomobildir. Tüketicilerin beğenisini büyük ölçüde toplamış bir araç olmuştur. En çok tercih edildiği yer Batılı ülkelerdir. Bu araç hem dış hem de iç tasarımı ile büyük bir beğeni toplamıştır. Çok şık bir tasarıma sahip elektrikli bir otomobildir. Çevreye neredeyse hiçbir kirlilik vermez.

Elektrikli Araba eGolf

Elektrikli otomobillerden en önemlilerinden biride eGolf model arabadır. Bu aracım menzili ise 200 km olmaktadır. Avrupa’da en çok tercih edilen arabalar arasında ilk 5 sıralamasında yer almayı başarmış önemli bir araç olmuştur. Özellikle 2018 yılında en fazla satılan elektrikli araç olmuştur. Son yıllarda yeni bir elektrikli otomobil çıkarma çalışmalarındadır.

Yorum Yap
Giriş Yap