Elon Musk Twitter çalışanlarını işten çıkarmaya devam ediyor

 Elon Musk Twitter çalışanlarını işten çıkarmaya devam ediyor
Okunuyor Elon Musk Twitter çalışanlarını işten çıkarmaya devam ediyor

Şirket kaynaklarına ve işten çıkarmalardan etkilenen çalışanların toplumsal medya gönderilerine nazaran, satış ve mühendislik departmanlarındaki düzinelerce Twitter çalışanı geçen hafta işten çıkarıldı. Bu, Musk’ın kasım ayında işten çıkarmaların bittiği kelamı vermesinden bu yana en az üç cins daha işten çıkarma yaptığı manasına geliyor. Bu ortada Musk, Twitter’ın ana akışında reklamların nasıl hedeflendiğini bir hafta içinde yenilemek için dahili bir yönerge verdi ve bu Musk’ın “Dünyadaki en berbat reklam alaka düzeyi” olarak isimlendirdiği şeyi düzeltme planının bir modülü.

Musk’ın planı, Twitter’ın reklam hedeflemesini, bir kullanıcının aktifliği ve profil bilgileri yerine öncelikle aranan anahtar sözlere nazaran hedefleyen Google’ın arama ağı reklamları üzere çalışacak biçimde değiştirmek.

Elon Musk Twitter çalışanlarını işten çıkarmaya devam ediyor

Bu, insanların bir şey bulmaya yönelik belli niyetlerini tabir ettikleri bir arama motoru için âlâ çalışan ve Google’ın tüm vakitlerin en karlı işlerinden birini oluşturmasına yardımcı olmuş bir yaklaşım. Lakin bu usul bugüne kadar hiçbir toplumsal medya işletmesi için işe yaramadı.

Twitter’ın reklamlarını güzelleştirmek, şirketi satın aldığından beri Musk’ın ana odak noktası olmaya devam ediyor. Musk Twitter reklamlarının rakiplerine nazaran daha az şahsileştirilmiş ve tesirli olduğuna gerçek bir formda dikkat çekti. Fakat, hedeflemeyi Google reklamları üzere anahtar söze dayalı olacak formda değiştirmenin nitekim Twitter’ın reklam kalitesini güzelleştirip iyileştirmeyeceği şimdi aşikâr değil.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap