Elon Musk Twitter’dan şikayetçi oldu!

 Elon Musk Twitter’dan şikayetçi oldu!
Okunuyor Elon Musk Twitter’dan şikayetçi oldu!

Tesla ve SpaceX üzere dünyanın en ilgi çeken şirketlerinin CEO’su olan Elon Musk, son olarak Twitter’ı da satın almıştı. Böylelikle toplumsal medya işine de el atan Elon Musk’ın Twitter’ı satın aldıktan sonra yapmış olduğu değişiklikler önemli biçimde tenkit aldı. Şirketi satın aldıktan çok kısa bir mühlet sonra büyük bir işten çıkarma operasyonu başlatan ünlü iş insanı, Twitter’ın kimi eşyalarını da satışa çıkarmıştı.

Elon Musk Twitter’dan şikayetçi oldu!

Son olarak mavi tik simgesini de paralı hale getiren Elon Musk, bunu yalnızca Twitter Blue abonelerine özel sunuyor. Twitter Blue abonesi olmanın bedelini aylık 8 dolar olarak belirleyen ünlü ismin sıradaki amacı ise reklamları engelleyen öbür bir abonelik sistemini hayata geçirmek. Tüm bunlar bir yana vakit zaman atmış olduğu tweetler ile de isminden kelam ettiren Elon Musk, artık ise kelam konusu platformdaki ismini değiştirdi ve ismini Mr. Tweet yaptı.

Ancak görünüşe nazaran Elon Musk eski ismine bir türlü geri dönemiyor. Bununla alakalı bir paylaşım yapan Musk, gülen hız emojisiyle birlikte “Adımı Mr. Tweet olarak değiştirdim, artık Twitter onu eski haline getirmeme müsaade vermiyor.” diye bir tweet attı. Eski ismine geçememekten şikayetçi olan Twitter’ın yeni işvereni, böylelikle kendisini dalgaya almaktan da geri durmadı.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap