Elon Musk’ın Tweet oyunu ortaya çıktı

 Elon Musk’ın Tweet oyunu ortaya çıktı
Okunuyor Elon Musk’ın Tweet oyunu ortaya çıktı

Yayına nazaran Musk’ın kuzeni ve Twitter çalışanı James Musk, pazartesi sabahı şirketin Slack hesabına acil bir bildiri gönderdi. Durumu “yüksek aciliyet” olarak nitelendirerek ve kod yazabilen herkesten yardım isteyerek “Platform genelinde iştirakle ilgili bir sorunu ayıklıyoruz” diye yazdı. Durum? Lider Biden’ın Philadelphia Eagles’ı desteklemekle ilgili tweet’i Musk’ınkinden daha fazla ilgi gördü.

Görünüşe nazaran, liderin tweet’i yaklaşık 29 milyon gösterim alırken, Musk’ın tweet’i silmeden evvel 9,1 milyon gösterim oluşturdu. Lakin Musk’ın tweet’lerinin istediği kadar etkileşim alamama sorunu Üstün Bowl’dan evvel başlamıştı. Platformer daha evvel, Twitter’ın kalan iki baş mühendisinden birini kovduğunu zira Musk’ın tweetlerinin artık eskisi kadar çok izlenim yaratmadığını zira insanların artık onun söyledikleriyle ilgilenmediğini öne sürdüğünü yazmıştı.

Bildirildiğine nazaran yaklaşık 80 Twitter çalışanı, Musk’ın azalan etkileşim sayılarının mümkün nedenlerini araştırmakla görevlendirildi ve son aylarda pek çok kişinin onu engellemiş ve sessize almış olma mümkünlüğünü değerlendirdiler. Bununla birlikte, gönderileri çoklukla yeterli performans gösteren kullanıcıların tweet’lerinin web sitesinin sistemi tarafından otomatik olarak tanıtılması gerektiğinden, yasal potansiyel teknik problemleri da incelediler.

Elon Musk’ın Tweet oyunu ortaya çıktı

Platformer’a nazaran buldukları düzeltme, Musk’ın tweet’lerini yapay olarak 1.000 kat artıracak ve insanların akışlarında herkesinkinden daha üst sıralarda yer almalarını sağlayacak bir kod yerleştirmek oldu. Sonuç olarak, Musk’ın 128,9 milyon takipçisinin %90’ından fazlası onun tweet’lerini gördü ve Twitter sahibini takip etmeyenler bile vakit tünelinde onun gönderilerini görmeye başladı.

Musk husus hakkında uzun uzun konuşmasa da, bilhassa “süt içmeye zorlandı” göğsünü yayınlayarak değişikliği kendince kabul etti. Ayrıyeten, kullanıcılar her vakit tüm Elon’u görmekten şikayet etmeye başladıktan sonra Twitter “algoritmada” ayarlamalar yaparken insanlardan onu izlemeye devam etmelerini istedi. Söylenenlere nazaran “düzeltmeler” Musk’ın avantajını büsbütün ortadan kaldırmak manasına gelmiyordu: Platformer’a nazaran, Elon’un tweet’leri hala yapay olarak artırılıyor. Sonuç olarak, kullanıcılar Sizin İçin sekmesinden, Takip sekmesine geçmedikçe onun tweet’lerini görmeye devam edecekler.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap