En çok ziyaret edilen internet siteleri sıralamasında tepe değişmedi

 En çok ziyaret edilen internet siteleri sıralamasında tepe değişmedi
Okunuyor En çok ziyaret edilen internet siteleri sıralamasında tepe değişmedi

İnternetin gelişimiyle birlikte artık bilgiye ulaşmak epey kolay. Daha evvel onlarca kitap karıştırmamız, birçok ansiklopediye bakmamız gereken bir sorunun yanıtını artık arama motorları sayesinde saniyeler içerisinde öğrenebiliyoruz. Fakat internetin yalnızca bilgi emelli kullanıldığını düşünmek çok fazla optimist bir davranış olur. Pekala kullanıcılar geçtiğimiz yıl internet üzerinde en çok hangi siteleri ziyaret etmişler dersiniz?

Ünlü tahlil platformu “Similarweb” tarafından yapılan araştırmaya nazaran, geçtiğimiz yılın en çok ziyaret edilen internet sitesi Google oldu. Ünlü arama motorunun listenin birinci sırasında yer alması tabi ki pek şaşırtan değil. İkinci sıraya baktığımız vakitse, bir öbür Google servisi olan YouTube’u görüyoruz.

En çok ziyaret edilen internet siteleri sıralamasında tepe değişmedi

Popülaritesi her geçen gün artan toplumsal medya platformunu takip eden isimse bir öteki toplumsal medya platformu olan Facebook oldu. Her ne kadar Facebook’un popülaritesi günden güne azalıyor olsa da ortaya çıkan istatistikler durumun hiç de bu türlü olmadığını gösteriyor.

Dünyanın en çok ziyaret edilen internet siteleri sıralamasının dördüncü sırasına baktığımız vakit, yeniden bir toplumsal medya platformunu yani Twitter’ı görüyoruz. Elon Musk sonrası devirde sansasyonel haberlerle gündeme gelen Twitter, anlaşılan bu süreçten güçlenerek çıkmış. Listenin beşinci sırasına baktığımız vakitse, tekrar bir toplumsal medya platformunu yani Instagram’ı görüyoruz. Instagram’ın sıralamada birinci beşe girmesi son derece farklı zira kullanıcılar bu toplumsal medya platformu için daha çok uygulamayı tercih ediyorlar. Lakin internet sitesi bazında da Instagram’ın kendisini birinci 5’in içerisine atması, Meta’nın bu mevzuda pek başarılı bir strateji uyguladığını gösteriyor.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap