Ethereum 10.000 Dolara ulaşabilir mi?

 Ethereum 10.000 Dolara ulaşabilir mi?
Okunuyor Ethereum 10.000 Dolara ulaşabilir mi?

Piyasa bedeline nazaran ikinci sıradaki kripto para ünitesi Ethereum ( ETH ), son yıllarda hem fiyat düzeyinden hem de geliştirme aktivitesinden muazzam yararlar kaydetti. Ekosistemin merkezi olmayan tabiatı, pazarın bir kısmının gelecekte Ethereum’u saygısız Bitcoin ( BTC ) ile hizaladığını gördü.

Ethereum 10.000 Dolara ulaşabilir mi?

Bir yatırım aracı olarak da görülen varlığın savunucuları, kripto alanı olgunlaştıkça ulaşılabilecek birkaç büyüme gayesi koydu. Nitekim de, Ethereum’un en çok izlenen ölçümlerinden biri, genel kripto piyasası gerilemesine paralel olarak geçen yıl içinde düzeltilen fiyat hareketidir. En çok izlenen fiyat konumlarından biri 10.000$ spotudur.

Ethereum için 10 bin dolar mümkün mü?

Hiç kuşku yok ki Ethereum’un fiyatı 10.000 dolara dokunabilir, fakat asıl soru ne vakit olacağıdır. Ethereum’un geçmiş fiyat rallilerini birkaç faktörün etkilediğini belirtmekte yarar var. Mevcut durumda, kripto para dalı dinamikleri, merkezi olmayan finans (DeFi) belirtecinin evvelki süratli yükseliş periyotlarında gözlemlenenden farklıdır.

Ancak Ethereum’un 10.000$ bedeline ulaşması için gerekli şartlar var. Değerli bir faktör, yatırımcıların Ethereum’un değerli ve sürdürülebilir büyümesi için elverişli bir atmosfer oluşturmak için yaygınlaştırılması gereken kripto pazarına olan inancının devam etmesi olacaktır.

Ethereum, geçen yılki ayı piyasasından çıkmayı hedefleyerek 2023’te yükseldi . Bu durumda, piyasa rallisi Bitcoin üzere varlıklar tarafından yönetiliyor. Tarihi olarak, Bitcoin rekorları kazandığında, Ethereum’un yarar sağlama doğrultusunda pazarın geri kalanını çekme eğilimindedir.

Ağ geliştirme faaliyetinin etkisi

Öte yandan, Ethereum’un Proof-of-Stake’e ( PoS ) geçişle tepeye ulaşan devam eden blockchain yükseltmeleri, varlığın geleceğinde tesirli olmaya devam edecek. Analistler ayrıyeten, bir yandan kurumsal yatırımcıları cezbetmeye çalışırken bir yandan da güç tüketimini azaltan varlıkla Birleştirme yükseltmesinin tesirinin gelecekte hissedileceğini belirttiler.

Bu tarafı temel alarak, piyasa iştirakçileri, yatırımcılar stake ettikleri Ethereum’a erişmeye başladıklarında, bunun ETH için bir yükseliş hissi olabileceğine inanıyor. Bilhassa, Stake edilmiş ETH’ye erişim, Şangay yükseltmesi yayınlandıktan sonra 2023 Q1 için planlanıyor.

Ağ yükseltmeleriyle ilgili olarak varlık, ölçeklenebilirliği güzelleştirmek ve süreç fiyatlarını azaltmak için ayarlanan parçalamadan da yararlanabilir. Bununla birlikte, iddiası 2023-2024 yükseltmesindeki gecikmeler, Ethereum’un ilerlemesini engelleyebilirken, vaktinde yükseltme, kripto para ünitesi için değerli bir katalizör olabilir.

Ethereum rekabeti

Başka yerlerde, Ethereum da piyasaya katılan rakiplerin sayısı göz önüne alındığında tam operasyonunu gerçekleştirememe tehdidiyle karşı karşıya. Cardano ( ADA ) ve Solana ( SOL ) üzere ağlar da muhtemel ‘Ethereum katilleri’ olarak ortaya çıkıyor.

Bununla birlikte, Ethereum, faal akıllı kontratların, merkezi olmayan uygulamaların (dApps), merkezi olmayan finans ( DeFi ) protokollerinin ve değiştirilemez tokenlerin ( NFT ) dayanağının gösterdiği üzere, temel olarak ağın boyutundan ötürü liderliği yönetiyor.

Ek olarak, yatırımcıların Ethereum’un gelecekte nasıl etkilenebileceğinin düzenleyici tarafına dikkat etmesi gerekiyor. Bu doğrultuda, Amerika Birleşik Devletleri düzenleyicisi kısa mühlet evvel Ethereum’u etkileyebilecek faktörler olan staking üzerine bir baskı başlattı.

Genel olarak, 10.000 dolara ulaşma yeteneği birkaç varsayımla destekleniyor. Örneğin, metin tabanlı yapay zeka ( AI ) platformu ChatGPT, Ethereum’un 2030 yılına kadar muhtemelen 5.000 – 20.000 $ ortasında süreç göreceğini belirtti.

Ethereum fiyat analizi

ETH’nin bir yıl evvel yaklaşık 4.800 $’lık rekor bir düzeye ulaştığı düşünülürse , Ethereum’un 10.000 $’a ulaşması için hala birkaç fiyat düzeyi var ve 5.000 $ kritik bir direnç konumu olarak görülüyor.

Bu ortada, varlık 1.800 doları geri kazanmayı hedeflediğinden, Ethereum 1.600 doların üzerinde kalmaya çalışıyor. Basın vaktinde, Ethereum 1.666’da süreç görüyordu.

ETH yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap