Ethereum 2.000 doları geri alabilir mi?

 Ethereum 2.000 doları geri alabilir mi?
Okunuyor Ethereum 2.000 doları geri alabilir mi?

Piyasa bedeline nazaran ikinci en büyük kripto para ünitesi Ethereum ( ETH ), merkezi olmayan finans ( DeFi ) varlığı son 24 saat içinde piyasa bedeline kıymetli bir sermaye akışı gördüğü için tekrar 1.600 $ düzeyinin üzerine çıktı.

Ethereum 2.000 doları geri alabilir mi?

Ethereum şu anda, 16 Şubat’ta alınan bilgilere nazaran, bir an için 1.700 doların üzerine çıktıktan sonra, günde %6.5 artışla 1.681 dolardan süreç görüyor ve beş ayın en yüksek düzeyine tırmanıyor.

Ethereum 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Özellikle, 1.700 $, Ethereum’un üste ulaşması ve takviye kazanması için bir sonraki kıymetli direnç düzeyi olarak görülüyor. Mevcut durumda, Ethereum 205.77 milyar dolarlık bir piyasa kapitalizasyonuna sahip ve son 24 saatte 192 milyar dolardan yükselen piyasa kıymetine 13 milyar doları aşan bir kıymet katıyor.

Ethereum 1 günlük piyasa kıymeti tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Şanghay yükseltmesinin Mart ayında hayata geçmesi planlandığı ve stake edilmiş ETH’nin evreli olarak özgür bırakılmasına müsaade vereceği göz önüne alındığında, yatırımcılar Ethereum’un yükseltmeden evvel 2.000 doları geri alacağını umacaklar.

Özellikle, Ethereum’un Merge yükseltmesinden evvel , dijital varlık, ‘söylentiyi al, haberi sat’ olayı üzere görünen muazzam bir sermaye akışı gördü. Shangai yükseltmesi, yatırımcılara likit staking üzere daha esnek staking alternatifleri sunacağından , alandaki birçok analist tarafından Ethereum’un fiyatı üzerinde olumlu bir tesire sahip olduğu görülüyor.

Kurumlar ETH satın alıyor

Ethereum’un arz ve talep dinamiklerinin yanı sıra staking hakkındaki anlatılar, fiyatları üst çeken tek faktör değil. Zincir dedektifi ‘ Lookonchain’e nazaran geçen hafta kurumlar da varlığa akın etti.

10 Şubat’ta, bir dizi fon ve kurumun kripto para piyasasına 1,6 milyar doların üzerinde yatırım yaptığı keşfedildi. Hem Bitcoin hem de Ethereum, bugün 2023 yılı için yeni tepelere ulaştı ve bu, her iki kripto para ünitesi için de olumlu bir işaret.

Bu ortada, mevcut dolanımdaki ETH arzı 120.49 milyon. UltraSound.Money takipçisine nazaran, Birleşmeden bu yana 24.038 ETH yahut yaklaşık 40 milyon dolar azaldı.

Birleşmeden bu yana ETH arzı. Kaynak: UltraSound.Money

Özetlemek gerekirse, ETH fiyat varsayımı için en mümkün senaryo, 1.700 doları aşan bir yükseliş. Bunun başarılması durumunda, 2.000 dolara yanlışsız bir itme ile sonuçlanabilir. Öte yandan, ETH’nin fiyatı 1.450 doların altına düşerse, 1.300 dolara kadar düşme potansiyeli var.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap