Ethereum maksadında 3.500 dolar mı var?

 Ethereum maksadında 3.500 dolar mı var?
Okunuyor Ethereum maksadında 3.500 dolar mı var?

Kripto para kesimindeki optimist atmosferle uyumlu olarak, Ethereum ( ETH ) son haftalarda yavaşlayan bir yükseliş rallisi kaydetti, lakin kısa müddet evvel oluşan bir grafik paterni, piyasa bedeline nazaran ikinci en büyük kripto para ünitesi için daha fazla yükselişin beklediğini gösteriyor.

Ethereum maksadında 3.500 dolar mı var?

Gerçekten de Ethereum, simetrik üçgenden yahut ‘flama’dan başarılı bir çıkış yaptı ve takma isimli kripto analisti Crypto Yoddha’nın 2 Şubat tarihli bir tweet’inde gözlemlediği üzere, ETH fiyatının yakın gelecekte potansiyel olarak 3.500 $’a ulaşmasının yolunu açtı.

Bitcoin grafik deseni tahlili ve varsayımı. Kaynak: CryptoYoddha

Ne manaya geliyor?

Spesifik olarak, bu model, bir varlığın fiyatı kabaca eşit eğimlere sahip iki yakınsak trend çizgisi oluşturacak formda konsolide olduğunda ortaya çıkar. Fiyat doruğa yanlışsız hareket ederken, bir kırılma için üst trend çizgisini yahut bir arıza için alt trend çizgisini ihlal edecek halde ayarlanmıştır.

Modelin kırılması, bir yükseliş trendi ve artan fiyatları gösterirken, kırılma, bir düşüş trendi ve düşen fiyatları gösterir. Ethereum yakın vakitte bu simetrik üçgenin üst tarafında patlak verdiğinden, daha fazla ilerlemesi göz gerisi edilemez.

Bununla birlikte, Ocak ayı sonlarında toplanan 56 sanayi uzmanından oluşan bir panelin varsayımları, Ethereum’un 2023’ün sonunda 2.184 $ kıymetinde olacağını iddia ederek biraz daha az yükseliş gösteriyor ve bu, yakın gelecek için üstteki varsayımdan daha düşük.

Ethereum için yükseliş faktörleri

Gelecekte kestirim edilen ETH rallisi kısmen, 7 Şubat’ta Şangay ve Capella yükseltmeleri beklentisiyle 1 Şubat’ta başlatılan staking özelliği için test ağı üzere Ethereum blok zincirindeki gelişmelere atfedilebilir.

Bir hatırlatma olarak, Ethereum geliştiricileri, Mart ayında tam olarak piyasaya sürülmesi öngörülen Şangay hard forku üzerinde çalışıyorlar ve bu, Proof-of-Stake ( PoS ) protokolüne geçişini resmen işaret eden Birleşmeden bu yana birinci büyük ağ yükseltmesini işaret ediyor.

Bunun da ötesinde, Ethereum’un zincir üstü aktifliği arttı ve Finbold’un bildirdiği üzere ağ, yıl başından bu yana günde ortalama 130.000 yeni eşsiz adres ekleyerek tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 221 milyona (ATH) ulaştı.

Ethereum fiyat analizi

Bu ortada Ethereum, son 24 saatte %5,7 ve evvelki yedi güne nazaran %3,64 artış gösteren 1.673 $’lık fiyatla baskı sırasında el değiştiriyordu.

Ethereum 30 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

1 Şubat’ta kripto para izleme platformu PricePredictions’tan alınan makine tahsili algoritmalarına nazaran, Ethereum’un 28 Şubat’ta 1.555 dolardan süreç görmesi bekleniyordu. Bununla birlikte, bu kestirim o vakitten beri 1.693 dolara yükseldi.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap